MAGAZİN

Kuruluş Osman 62. son bölümde Osman Bey, Togay'ı öldürdü! Teoman Kumbaracıbaşı diziden ayrıldı! Kuruluş Osman 63. yeni bölüm fragmanı yayınlandı

ATV'nin sevilen dizisi Kuruluş Osman 62. son bölümüyle ekrana geldi. Kuruluş Osman son bölümde Osman Bey, öldürülen Bamsı Bey'in intikamını aldı. Bamsı Bey'i şehit eden Togay ve sağ kolu Camuha'yı yakalayan Osman Bey, cezalarını kendi elleriyle verdi. Dizide Togay'ı canlandıran Teoman Kumbaracıbaşı da Kuruluş Osman'dan ayrıldı. Kuruluş Osman'ın 63. yeni bölümünden de ilk fragman yayınlandı.

Başrollerini Burak Özçivit, Özge Törer, Nurettin Sönmez, Erkan Avcı gibi isimlerin paylaştığı Kuruluş Osman dizisi, 9 Haziran Çarşamba akşamı 62. son bölümüyle ekrana geldi. Kuruluş Osman'ın 16 Haziran'da ekrana gelecek olan 63. yeni bölümünden ise çarpıcı bir fragman yayınlandı.

OSMAN BEY, BAMSI'NIN İNTİKAMINI ALDI

Togay ve sağ kolu Camuha, elleri bağlı vaziyette Söğüt'e getirildi. Söğüt ahalisinin yanı sıra Kayı Obası'nın önde gelen beyleri ve hatunları da adaletin yerine geleceği bu ana tanıklık etmek üzere hazır bulundu.

62-bolum-foto-galeri-1623135947980

Bamsı Bey'in meşhur kılıçlarını alan Osman Bey, Togay ve Camuha'nın cezasını aynı anda kesti. Moğol Komutanı Kara Şaman Togay'ı canlandıran Teoman Kumbaracıbaşı da son bölümde birlikte diziye veda etti.

62-bolum-foto-galeri-1623135953604

KURULUŞ OSMAN SON BÖLÜMDE NELER OLDU?

Dizinin 62'nci bölümünde Osman Bey, kurduğu oyunla eline geçirdiği ve Söğüt'e getirdiği Togay'ın cezasını keserek Bamsı Bey'in intikamını alır. Togay'ın elinden kaçırılıp infaz edilmesi ise Moğol Valisi Yargıcı'nın tepkisini çeker.

62-bolum-foto-galeri-1623135954820

Vali Yargıcı, gönderdiği elçi vasıtasıyla Kayı Obası'nın üç yıllık vergisini üç gün içinde ödemesini talep ederek Osman Bey'i zor durumda bırakır.

62-bolum-foto-galeri-1623135946584

MOĞOL-BİZANS İTTİFAKI GENİŞLİYOR

İnegöl Kalesi'ne giderek Nikola ile görüşen Moğol elçisi, Osman Bey'e karşı savaşında kendisini destekleme sözü verir.

62-bolum-foto-galeri-1623135951841

Nikola, Moğollardan gelecek altınlarla dev bir ordu kurmayı planlarken; Osman Bey bu ittifakı bozmak için harekete geçer. Malhun Hatun'un verdiği müjde ise Osman Bey'i sevince boğar.

62-bolum-foto-galeri-1623135951522

MALHUN HATUN'UN OSMAN BEY'E VERDİĞİ MÜJDE NE?

Malhun Hatun'un Osman Bey'e müjdesi ne? Osman Bey'in Togay'ın cezasını kesmesi uç bölgesindeki dengeleri nasıl değiştirecek? Osman Bey, Moğolların vergi talebine ne yanıt verecek? Moğol valisinin destek sözü verdiği Nikola, nasıl bir strateji benimseyecek? Osman Bey, Moğol-Bizans ittifakını bozabilecek mi? Bala Hatun, Malhun Hatun'un müjdesini nasıl karşılayacak? Kayı Obası, Moğol tehdidine karşı nasıl önlem alacak?

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
Ertuğruldan sonra çok sarmadı beni bu dizi yav
DİZİDE DİYOR Kİ BAKARA SURESİNDE KISASTA HAYIR VARDIR DİYOR. DOĞRU PEKİ KURANIN DEDİĞİNİ BİZ ŞUAN NİÇİN YAPMIYORUZ MADEM KISASTA HAYIR VAR NİÇİN İDAM CEZASI YOK YOKSA MÜSLÜMAN BİR ÜLKE DEĞİLMİYİZ ??
Laik olarak nitelendirilen Türkiyede avrupadan gelmiş yasalarla nasıl Müslüman ülke olursun....
@dontkarev AVRUPADA BİLE İDAM YASASINI UYGULAYAN ÜLKELER YİNE VAR ABD VE JAPONYADA İDAM YASASI MEVCUT.
Geri Dön