"Kuruluştan Çanakkale'ye Tarih ve Medeniyet Gezisi"

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunun düzenlediği etkinlik kapsamında yaklaşık bin öğrenci, Bursa'nın tarihi ve kültürel mekanlarını ziyaret etti

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından bu yıl 5'incisi düzenlenen "Kuruluştan Çanakkale'ye Tarih ve Medeniyet Gezisi"ne katılan öğrenciler Bursa’ya geldi.

Gezilerine tarihi Ulu Cami'den başlayan öğrenciler, Tophane'deki Osman Gazi ve Orhan Gazi Türbeleri ile Muradiye semtindeki Muradiye Külliyesi'ni ziyaret etti.

Öğrenciler, Emir Sultan, Yeşil Cami ve Yeşil Türbe'nin de aralarında olduğu tarihi ve kültürel mekanları da gezerek kentteki programlarını tamamlayacak.

Bursa'da kuruma bağlı yurtlardan birinde idarecilik yapan Ali Akyüz, AA muhabirine, etkinlik kapsamında yaklaşık bin öğrenciyi ağırladıklarını söyledi.

Misafirlerinin, Bursa'nın tarihi ve kültürel mekanlarını gezdiğini belirten Akyüz, "Bu kültürel bir gezi, hem kentteki gezilecek yerleri tanıtıp hem de yurdun dört bir yanından gelen gençlerin birbirleriyle kaynaşmasını amaçlıyoruz." dedi.

Akyüz, gezi programının yarın Çanakkale'de sona ereceğini sözlerine ekledi.