HABER

Kurye Dilek artık evlenebilecek

İSTANBUL (İHA) - Atatürk Havaalanı'nda uyuşturucu parası olduğu öne sürülen bir bavul dolusu dövizle 1996'da yakalandıktan sonra yargılanmaya başlanan Dilek Örnek'in yurtdışına çıkma yasağı kaldırıldı.

İstanbul 4 No'lu DGM'de görülen duruşmada, tutuksuz sanık Dilek Örnek ile tutuklu yargılanan eniştesi Ercan Doğan hazır bulundu. Sanıklar, duruşmada herhangi bir savunma yapmadı.

Dilek Örnek'in bir önceki duruşmada, Hollanda'daki nişanlısıyla evlenebilmek için yaptığı yurtdışına çıkış yasağının kaldırılması talebini kabul eden mahkeme heyeti, yasağın kaldırılmasına ve Ercan Doğan'ın tutukluluk halinin devamına karar vererek, duruşmayı dosyadaki eksiklerin tamamlanması için erteledi.

Ara karar için duruşma salonunu kapısında bekleyen Dilek Örnek, avukatı Armağan Gayretli'den yurtdışına çıkış yasağının kaldırıldığını duyar duymaz gözyaşları içinde nişanlısını aradı. Ailesi ile de görüşen ve kararı söyleyen Örnek, basın mensuplarına, "Düğün istemiyorum, hemen nikah yapacağım. 6 yıldır ailemi göremiyorum. Çok mutluyum, Gecikmiş bir karardı. Karar çıkmasını beklemiyordum. Bu benim için sürpriz oldu" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön