HABER

Kuşadası esnafı hayal kırıklığına uğradı

AYDIN (İHA) - Kuşadası'nda esnafın büyük umutla beklediği turist gemileri hayal kırıklığı oluşturdu.

Sabah saatlerinden itibaren Kuşadası Limanı'na yanaşmaya başlayan 7 gemiden sadece 2 bin 500 turist indi. Daha önceden Kuşadası'na geleceği açıklanan 7 turist gemisinin hem küçük hem de tam kapasite dolu olmaması nedeniyle büyük beklenti içerisinde olan esnaf umduğunu bulamadı. Le Diamond, Sea Diamond, Ocean Monarch, Arion, Sea Born Spirit, Maksim Gorki ve Perla isimli turist gemileri sabah saatlerinden itibaren Kuşadası Limanı'na yanaşmaya başladı.

Sea Diamond ile 876, Ocean Manorch ile 200, Arion ile 253, Le Diamond ile 148, Sea Born Spirit ile 201, Maxim Gorky ile 322 ve Perla ile de 500 turist geldi. Çoğunluğu Amerikalı ve İngilizlerden oluşan turistler önce otobüslerle Efes ve Meryemana Evi'ne götürüldü. Turistler, Türkiye'yi ve Kuşadası'nı çok beğendiklerini bildirerek, mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklığı nedeniyle de yazdan kalma bir günün keyfini yaşadı.

Bu arada, büyük hayal kırıklığı yaşayan Kuşadası esnafı, gelen az sayıdaki turistinde acenteler tarafından otobüslerle şehir dışındaki büyük alışveriş merkezlerine götürülmesine tepki gösterdi. Esnaf, acentelerin tekelleşme yaparak, turizme büyük zarar verdiğini ileri sürdü.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön