HABER

Küskünler bir daha denemeyecek

TBMM Genel Kurulu'nda dün seçimi erteletmek için yapılan tarihi oylamada 'küskünler' aleyhine bir sonuç çıkması ve Meclis'in 3 Kasım sonrasına kadar tatile girmesinin ardından milletvekilleri seçim meydanlarına inme kararı aldılar.

Küskünler bir daha denemeyecek

TBMM'de dün yaşanan olağanüstü ve tarihi hareketlilik yerini sükunete bıraktı. Bazı milletvekilleri dünden itibaren Ankara'dan ayrılırken, bazıları da bugünden itibaren seçim bölgelerine gitme kararı aldı. Uzun süredir 'küskün' stresi yaşanan Başkent siyaseti tamamen seçime endekslendi. Dün SP ve YTP'nin yetkili kurullarının toplanmasının ardından 'küskünlerin' de yeni bir hamle yapmama kararı aldığı öğrenildi. Alınan bilgilere göre, Saadet Partisi dün oylama sonucu yaptığı toplantıda yeniden bir hamle yapılması ve Meclis'in olağnüstü toplanması yönünde görüş birliğine vardı. Bu görüş YTP'ye de iletildi. Ancak YTP Genel Başkanı Cem, yeni bir hareketin başlatılmasının öncelikle kendilerine zarar vereceği endişesiyle bunu kabul etmedi. Cem'in milletvekillerine 'sahaya inin ve YTP'yi anlatın, barajın üzerindeyiz' dediği de ifade ediliyor.

Öte yandan, dünden itibaren bütün parti genel merkezlerinde seçim alarmı verildi. Parti genel başkanları tarafından milletvekillerine artık seçimden dönüş olmayacağı ve seçim meydanlarına inilip halka parti programlarınnı anlatılmasının istendiği de alınan bilgiler arasıda yer alıyor. Dolayısıyla bugünden itibaren Ankara'nın siyasi kadroları seçim meydanlarına iniyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler