HABER

Kütahya'da soba zehirlenmesi: 2 ölü

KÜTAHYA (İHA) - Kütahya'da, kapılarının önüne kadar gelen doğalgazı evlerine bağlatmayan yaşlı bir çift, sobadan sızan karbonmonoksit gazı nedeniyle zehirlenerek hayatını kaybetti. Çiftin 2 sene önce de kömürden zehirlendikleri öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre, 30 Ağustos Mahallesi Cem Sultan Sokağı'nda oturan İpek çifti, dün gece sobaya kömür doldurup yattı. Salih (65) ve Hasibe İpek (62), gece odaya dolan karbonmonoksit gazını soluyarak zehirlendi. Yaşlı çiftin sabah evden çıkmamasından şüphelenen gelinleri Hatice İpek, zili uzun süre çalmasına rağmen kapı açılmayınca komşularına ve polise haber verdi. Olay yerine gelen polis ekipleri, kapıyı açıp içeri girdiklerinde, yaşlı çiftin cesetleriyle karşılaştı. Salih ve Hasibe İpek çiftinin olay yerinde öldükleri anlaşıldı. Yaşlı çiftin 2 sene önce de kömürden zehirlendikleri bildirildi.

30 Ağustos Mahallesi Muhtarı İbrahim Öz, İpek ailesinin evlerinin önüne kadar doğalgaz geldiğini, ancak yaşlı çiftin, "Hele millet kullanmaya başlasın, memnun kalırlarsa seneye biz de bağlatırız" dediklerini söyledi. İpek ailesini ve komşularını üzüntüye boğan olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler