HABER

Kutan'ın Kurban Bayramı mesajı

ANKARA (İHA) - Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Recai Kutan, Kurban Bayramı'nda İslam dünyasında yaşanan acı ve ızdırabın son bulmasını temenni ederek, "Küresel emperyalizmin askeri ve sanal işgale tabi tuttuğu, kan, gözyaşı ve katliamlarla sarstığı, zenginliklerini sömürdüğü, açlığa mahkum ettiği mazlum milletlerin bu mübarek günlerde hatırlanması, aralarında iş ve güç birliği oluşturmak için çaba gösterilmesi asgari insanlık görevidir" dedi.

Kutan, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Kutan mesajında sevgi, hoşgörü, kardeşlik ve yardımlaşma duygularının en güzel şekilde yaşanıp güçlendiği bu günlerde kırgınlıkları, anlaşmazlıkları bir kenara bırakıp kucaklaşmak gerektiğini bildirdi. Türkiye ve İslam dünyasının bu birlik ve kardeşlik ruhuna çok büyük ihtiyacı olduğuna işaret eden Kutan, Kurban Bayramı'nın aynı zamanda İslam dünyasının değişik ülkelerinden hacıların kutsal beldelerde buluştukları, aynı medeniyetin mensupları olmanın bilincini pekiştirdikleri, tanışıp görüştükleri ve ortak sorunlarına çözüm aradıkları bir ortamın sunulduğunu kaydetti. İslam dünyasında görülen acı ve ızdırabın son bulmasını temenni eden Kutan, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Küresel emperyalizmin askeri ve sanal işgale tabi tuttuğu, kan, gözyaşı ve katliamlarla sarstığı, zenginliklerini sömürdüğü, açlığa mahkum ettiği mazlum milletlerin bu mübarek günlerde hatırlanması, aralarında iş ve güç birliği oluşturmak için çaba gösterilmesi asgari insanlık görevidir. Zalimlerle değil mazlumlarla iş birliği yapmak gibi tarihi ve şerefli bir geleneğin ve karakterin sahibi olan aziz milletimiz de elbette bu soylu çabanın öncüsü olmalıdır. Bu mübarek günlerde ekonomik sıkıntı içinde yaşayan, en zorunlu ihtiyaçlarını dahi karşılayamayan vatandaşlarımızla kimsesiz ve yardıma muhtaç yaşlılarımız, sokakta bırakılmış evlatlarımız unutulmamalıdırlar. Onlara yardım elini uzatmalı, yetimlerin başı okşanmalı, şehitlerimizin aziz hatırası olan aileleri ilgi ve şefkatle hatırlanmalıdırlar."

PARTNEREvlendiler!Evlendiler!
YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler