Kutupta dünyayı ürküten ölüm

Kuzey Kutbu’ndaki Svalbard bölgesinde 16 yaşında bir kutup ayısı ölü bulundu.

Kutupta dünyayı ürküten ölüm

Vücudundaki yağ tabakasını tamamen kaybettiği gözlenen ayının iklim değişikliği sebebiyle avlanamadığı ve açlıktan öldüğü belirtiliyor.

Kuzey Buz Denizi’ndeki Svalbard takımadasında ölü bulunan kutup ayısının neredeyse ‘bir deri bir kemik’ kaldığı gözlemlendi.

Uzmanlar, 16 yaşındaki ayının yiyecek bir şeyler ararken açlıktan öldüğü sonucuna vardı.

Geçtiğimiz yıl Kuzey Kutbu’ndaki buzul seviyesinde görülen rekor derecedeki azalma nedeniyle kutup ayılarının avlanamadığı belirtildi.

Kutup ayıları, sadece denizdeki buzullar üzerinden avladıkları fok balıklarını yiyerek besleniyor.

İklim değişikliği sebebiyle geçtiğimiz yıl Kuzey Kutbu’ndaki buzullar, kayıt tutulmaya başlanan 1979’dan beri en düşük seviyeye ulaşmıştı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 21 yorum
boşunamı ağaçlar kesilmesin diye bağırıyor cevreciler
ağaçlar kesilmesin ama koç üniversitesi için kesilen açları neden görmez çevreciler interneti açda koç üniversitesine bi bakıver tam b,r doğa katliamı yapılmış .herkes görmek istediğini görüyor,duyuyor,herkes olaylara siyasi bakıyor.
Kıyamet yakındır.. biizm siyasi liderleri görünce her gün kıyametin yaklaştığını hissedibiliyor . insan....
Bu haberi bile siyaset malzemesi yapan zavallılara şunu söyleyebilirim şu ölen kutup ayısı bile dünyaya senden daha faydalıydı yazık o gitti sen kaldın oksijen israfı
Allah taksilatını affetsin genç gitmiş daha 16 yaşında.
tüm milletler birleşip yaptırım uygulamalılar birbirleri üzerinde.insanlarda tüketim alışkanlıklarını değiştirmeli.başka bir dünya daha yok
KURAN'DA BİR DİŞİ DEVENİN SU İÇME HAKKINI YERİNE GETİRMEYEN SEMUD KAVMİNİN YOK EDİLDİĞİ ANLATILIYOR İSTERSE HAYVAN OLSUN BÜTÜN CANLILARIN HAKLARININ İNSANLARCA KORUNMASI GEREKTİĞİ İNSANLARA BİLDİRİLİYOR HAKKA RİAYET ETMEYEN HAKKI KORUMAYAN İNSANLARIN İNSANLIĞI BU DÜNYADA DA ÖBÜR ALEMDE DE BİTMİŞTİR
arkadaş ramazanın son günü sen ne içtin ya söyle de biz de içelim baksana ne kadar gazlamış seni :) :) Ayrıca enerji bakanının bir konuşması var bir ay kadar önce demişti ki yapılan araştırmalara göre eğitim düzeyi arttıkça akp nin oy oranları düşmektedir. Sen savunduğun adamlara yalancı demiş oluyorsun. Zaten akp yanlılarının çoğu işine geldiği için oy veriyor çıkar sağladıkları için eğitim seviyeleri senin sandığın gibi yüksek olsaydı o bakan çıkıp da öyle bir açıklama yapmazdı kamuoyuna.
komiktir. meslek liseleri ile düz liselerin üniversite sınavına girişte alacakları puanlar aynı katsayı ile çarpılacak denildiğinde düz liseli öğrenciler bunun için adaletsizlik diyordu. 15 yıllık sürede kendilerini halktan üstün gören bir chp yandaşı gençlik oluşmuş ki eşit katsayıyı bile kendileri için adaletsizlik sayar olmuşlardı. bugün hükümeti adaletsiz olmakla suçlayanlar da yine bunlardır. kendilerince adalet kendilerine tanınan imtiyazdan geçiyor. komik demişim de yanlış olmuş traji komik bir chp ve yandaşlarının düşünce geçmişidir.
paranın yenilemeyen içilemeyen bir şey olduğunu yakında hepimiz acı bir şekilde öğreneceğiz.bunun günahını bu dünyayı paylaştığımız bu günahsız varlıklarda canlarıyla bizim gibi ödeyecek.
insanlığın sonuda böyle olucak yavas yavas ..
Dünyanın sonu insanlığın kendi aptallığı ile olacak.. İklim değişikliğinin önüne geçilmezse o zaman gör sen curcunayı.
afrikadaki insanların ölümüne ürkmeyen düya 1 tane ayıya mı ürktü yani. renk farkından dolayı mı yoksa sıranın kendilerine geleceğinden mi ürküyorlar
belkide hastalıktan ölmüştür yoksa bazıları hayvanlarda günü bittiğinde öleceğini bilmiyormu her canlı birgün mutlaka ölümü tadacaktır
iklim değişikliği diyolar anlamıyorum zaten iklim sürelidir 70-80 yılda değişir
İSLAM DİNİ ÇEVREYİ TAHRİP ETMEYİDE MEN EDER.İKTİSAT,ŞÜKÜR BİZE VERİLEN NİMETLERİ DOĞRU KULLANMAMIZI EMREDER.ANCAK BATININ TÜKETİMİ TEŞVİK EDEN,BEN MERKEZLİ ANLAYIŞI KAİNATIN TÜM VARLIKLARININ HAKLARINA TECAVÜZÜ MÜBAH GÖRMEKTEDİR.BU HABERE KONU OLAN HAZİN SONLARI MEYDANA GETİRMEKTEDİR. YARADANIN BAHŞETTİĞİ GÜZELLİKLERİ DEVAM ETTİRMEK ONLARA SAHİP ÇIKARAK,KORUMAKTAN GEÇMEKTEDİR.
ÇOK ÜZÜCÜ BİR OLAY ÇÖZÜM ARANMALI BENCE YOKSA BİZİM ÇOCUKLARIMIZ SADECE ESKİ ÇEKİM BELGESEL İZLEMEK ZORUNDA KALACAK
Kutuplarda petrol aranmasına HAYIR.....
insanoğlu, doğa kanunllarını "rüşvet vererek" aşamayacağının fakına varmak durumunda artık... dini, siyasi, ticari ve insani bağlamda bakış açılarımız farklı olabilir ve bu durum birbirimizi yemekle bileşkeli bi durum yaratıyor olabilir..bu "siyah ve beyazın, mutlulukla mutsuzluğun, acıyla tatlının" olduğu bi gerçeklikte doğal bişey..yeterki sadece "fikirsel" anlamda didişelim.. uzlaşamasakta fikirsel çatışmamızı "fiziksel çatışma" boyutuna taşımayalım.. insanoğlunun ortak noktada birleşmesi gereken tek şeyse "doğa".. biz doğayı ve doğal hayatı koruyamazsak, muhtemelen onlarda bize acımayacak.
Svalbard bölgesine geçenlerde Google Earty hava durumundan bakmıştım. Kuzey kutbunun en soğuk bölgesi. Kutup ayıları burada da ölüyorsa bu durum insanlığın katil olduğunun ispatı demektir. Küresel iklim değişikliğinin önüne tam olarak geçemiyorsak bu kutup ayılarının bir kısmını Güney yarım kürenin en güneyine, Kuzeyden daha soğuk olan Antartika kıtasına göndermeliyiz. Sonuçta tüm bireylerin ölmesi durumunda türün doğal olarak varlığı son bulur, bu engellenmelidir. Afrikalı insanların ölümleri de insanlığın cinayetidir. Dünyada gıda sorunu çözülmelidir.
BELKİ HASTAYMIŞTIR YAA, NE BİLİYOLAR
Diğer Haberler