Kuzenler birbirlerinin eşlerini kaçırdı: 1 ölü 8 yaralı

Kuzenler birbirlerinin eşlerini kaçırdı: 1 ölü 8 yaralı

İki kuzenden biri diğerinin karısını kaçırdı. Kocası başka kadınla kaçan kadın ise diğer kuzene "Sen de beni kaçır" dedi. Birbirlerinin eşlerini kaçıran kuzenler tekrar köye dönünce ortalık kan gölüne döndü.

Isparta'nın Gönen İlçesi'ne bağlı Gölbaşı Köyü'nde oturan Cüneyt Dönmez (28) ile Gülcan Dönmez'in (23) çocuğu olmadı. Bir akrabalarının çocuğunu evlat edinen Cüneyt Dönmez, 2 ay önce aynı sokakta karşı evde oturan amcasının oğlu 2 çocuk babası Ertan Dönmez'in (29) eşi Beyhan Dönmez'i (25) kaçırdı. Çift izlerini kaybettirirken, bu olayı gururuna yediremeyen Gülcan Dönmez, 15 gün önce Ertan Dönmez'e giderek "Sen de beni al" dedi. Bunun üzerine Ertan Dönmez kadınla birlikte kayıplara karıştı.

Bir süre sonra önce Cüneyt-Beyhan Dönmez, ardından da Ertan-Gülcan Dönmez köye döndü. Son derece gergin olan 2 kuzen önceki akşam tartışmaya başladı. Tartışmanın büyümesi üzerine karşı karşıya olan evlerinin balkonundan birbirlerine av tüfekleri ile ateş etti. Kuzenlerin çatışmasına akrabaları da karıştı. 12 kişinin birbiriyle çatıştığı olayda Cüneyt Dönmez'in babası Rüştü Dönmez (48) öldü, 2'si ağır 8 kişi de yaralandı. Yaralananlar, yeni olayların çıkmasını önlemek için farklı hastanelere yatırıldı.

Yaralılar arasında iki kuzen ile Ertan Dönmez'in kaçırdığı Gülcan Dönmez de bulunuyor. Köyde geniş güvenlik önlemi alan jandarma, tarafların birbirine yaklaşmasını önledi. Köye giden Isparta Valisi Şemsettin Uzun, bu olayın Isparta'ya hiç yakışmadığını söylediği köylülere, "Sağduyulu olun. Bu iş kan davasına dönmesin" çağrısı yaptı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler