HABER

Kuzey Irak'tan acı haber! 1 asker şehit oldu 2 asker yaralandı

Genelkurmay Başkanlığı, Irak’ın Kuzeyi Gara bölgesinde teröristlerce yapılan saldırı sonucu 1 askerin şehit olduğunu, 2 askerin yaralandığını bildirdi.

Kuzey Irak'tan acı haber! 1 asker şehit oldu 2 asker yaralandı

Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, "15 Kasım 2017 tarihinde Irak Kuzeyi Gara bölgesinde askeri unsurlarımıza, bölücü terör örgütü mensubu silahlı teröristlerce yapılan saldırı sonucu bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, biri ağır olmak üzere iki kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Yaralılar derhal hastaneye sevk edilmiş olup tedavilerine devam edilmektedir” denildi.

Açıklamada, “Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, şehidimizin kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır; yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar dileriz. Türk Silahlı Kuvvetleri asil Türk milletinden almış olduğu güç ile tüm terör örgütleriyle mücadelesine en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar azim ve kararlılıkla devam edecektir” ifadelerine yer verildi.

3 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Irak kuzeyinde bulunan terör örgütüne ait hedeflerin etki altına alınmasına devam edildiğini, 15 Kasım’daki hava harekatında 3 teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

TSK’dan yapılan yazılı açıklamada, “Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Irak kuzeyinde bulunan bölücü terör örgütüne ait hedeflerin etki altına alınmasına devam edilmektedir. Alınan anlık istihbarat ve keşif/gözetleme vasıtaları ile Irak Kuzeyi Avaşin-Basyan bölgesinde, hudut hattındaki karakol ve üs bölgelerine saldırı hazırlığında olduğu tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu teröristlere yönelik 15 Kasım 2017’de icra edilen hava harekatında silahlı üç terörist etkisiz hale getirilmiştir. Harekata katılan uçaklar emniyetle üslerine dönmüşlerdir” denildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
Allah rahmet etsin .Yüreğimiz yanıyor...Evlere ocaklara her gün ateş düşüyor...Rıza Zerrab için nota vereceğinize şu akan kanı durdurun..Hergün şehit haberi bıltık usandık.Sonra aynı nutuklar ve acıyı sulandırmalar...Yok evliydi,Yok nişanlıydı,Yok tayini çıkmıştı ,Kanlareı yerde kalmayacak,ailesi şahadet şerbeti içti ne mutlu onlara gibi gayri ciddi laflardan da bıktık..Allahım rahmet etsin..ailesine sabır diliyorum
LANET OLSUN SİZİN GİBİ HÜKÜMETE,NE İŞİNİZ VAR ORALARDA..
Vatan sağolsun,neyseki iç işleri bakanı kandile oturacakmış içimize su serpti,referandumdan öncede haziran ayında terör sıfır olacak diyordu ya..
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler