HABER

KKTC'de eğitim uçağı düştü

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Gazimağusa ilçesinde bulunan Geçitkale Havaalanı’nda bir eğitim uçağının düşmesi sonucu 2 kişi hayatını kaybetti.

KUZEY Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) düşen eğitim uçağında ölenlerin kimlikleri belirlendi.

Uçak kazasında hayatını kaybedenlerin KKTC Hava Sporları Federasyonu'da çalışan deneyimli pilot Serkan Özcezarlı ve Hakan Çetinkaya olduğu açıklandı.

16ec5f52e0ccef21e8ca1bb5961ccbd5

KKTC Hava Sporları Federasyonuna ait eğitim uçağının eğitim uçuşu yaptığı esnada henüz tespit edilemeyen bir nedenle Geçitkale Havaalanı pisti yakınlarında düştüğü belirlendi.

TÜRKİYE'DEN EKİP GİDİYOR

KKTC Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, Geçitkale Havaalanı yakınında meydana gelen uçak kazası ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Bakan Atakan, Türkiye’den kaza kırım ekibinin yarın ülkeye gelerek detaylı incelemede bulunacağını söyledi.

Olay yerinde bulunan Bakan Atakan şu an bir ekibin kaza ile ilgili araştırma yaptığını ancak daha detaylı bir incelemenin yarın ülkeye gelecek kaza kırım ekibi ile yapılacağını belirtti. Atakan, kaza kırım ekiplerinin çalışması sonrası detaylara hakim olacaklarını da ifade etti.

Öte yandan, Bakan Atakan sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, Hava Sporları Federasyonu’na ait bir ultralight hava aracının bugün öğle saatlerinde henüz belirlenemeyen bir nedenle geçirdiği kazada iki deneyimli havacıyı kaybetmenin üzüntüsünü yaşadığını belirtti.

KAYNAK: İHA

Geri Dön