Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'dan Trump'a görüşme teklifi!

Nükleer denemeleri nedeniyle ABD ile krizi yaşayan Kuzey Kore’den doğrudan görüşme önerisi geldi. Kim Jong-un, ABD Başkanı Donald Trump’a doğrudan görüşme önerdi.

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'dan Trump'a görüşme teklifi!

Kritik açıklamayı Rusya yaptı. Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Kuzey Kore’nin kendi güvenliği konusunda garantiler almak için ABD’yle doğrudan görüşme istediğini söyledi. Lavrov, “Kuzey Kore’nin her şeyden önce ABD’yle güvenliğine ilişkin garantiler konusunda konuşmak istediğini biliyoruz” dedi.

Arabuluculuk önerisi getiren ve ABD’yi bilgilendirdiğini söyleyen Lavrov, “Bunu desteklemeye hazırız, bu tür müzakerelere yardımcı olmak amacıyla katılmaya hazırız. Dışişleri Bakanı Tillerson dahil olmak üzere, Amerikalı meslektaşlarımız bundan haberdar” ifadelerini kullandı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 10 yorum
amerika Kudüs olayını açıkladıktan sonra gözler ve kalpler kuzey korenin amerikaya saldırısına ve aralarının bozulmasına çevrilmişken, dostumuz dediğimiz rusya arabuluculuk teklif etti. Türk'ün Türkten başka dostu yoktur. İş başa düşecek Ya Allah Bismillah diyeceğimiz günler yakın gibi. Allah yardımcımız olsun
Bu sadece bir çağrıdır fatih bey, ellerinizi avuçlamaya gerek yok. Türkiye de bakan herşey otomatik artıyor demiyor mu. Türkiye de 940 TL iken askeri ücret 1.400 oldu şimdi enlasyona yenildi 2.000 isteniyor yarın 5.000 istenecek. Avrupa da 2.400 euro olan adamın maaşı 2.420 euro oldu. Şayet Avrupa ülkeleri ABD denilen ülke bizim gibi kendi vatandaşlarına zam oranlarını uygulasın bakın bakalım Avrupa alev alev yanıyor mu. Amerikadaki kıta yer değiştirir. TL nin derhal tedavülden kaldırılması paranın Euro yada Dolara geçmesi lazım. Milli menfaat diyorsunuz ya bence bunu konuşun. Gerisi teferuat
ne zamandır kuzey kore amerikaya nükleer atsın diye dua ediyolardı. çomarlara bi tokatta kimjongdan geldi :))
bunların hepsi sahtekat, o kadar atıp tuttu, şimdi kendisi ters köşe yapıyor.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler