HABER

Kuzey Kore'ye 'canavar güzeler' ile gözdağı

Güney Kore’nin, Kuzey Kore'nin nükleer tehditlerine karşı daha güçlü mücadele etmek amacıyla yeni balistik füze geliştirmeyi planladığı bildirildi. Yeni "canavar füzeler" hakkında çalışma yapıldığı kaydedildi.

Kuzey Kore'ye 'canavar güzeler' ile gözdağı

Askeri bir kaynak tarafından, Güney Kore Ordusu’nun süper hassas, yüksek performanslı ve çeşitlendirilmiş füzeler geliştirmeyi planladığı iddia edildi. Ancak füzeler, ABD ile mevcut ikili anlaşma uyarınca 800 kilometreye kadar sınırlandırılacak.

'CANAVAR FÜZELER' GELİŞTİREBİLİRLER

Güney Kore askeri makamı, mevcut füze mesafesine rağmen, yük kapasitesini arttırarak ABD GBU-28 lazer güdümlü “bunker buster” bombasının iki ya da üç katı kadar etkili yeni "canavar füzeler" geliştirebileceklerini söyledi.

Güney Kore Devlet Başkanı Moon Jae-in ve ABD Başkanı Donald Trump, hafta başında, başkent Seul'deki zirvede Washington'un yük kısıtlamalarını kaldırmayı kararlaştırmıştı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
bizde ışınlama makinası yaptık. maddenin ve canlının naklini 1000 km öteye başarıyla gerçekleştirdik. şimdiki hedefimiz daha uzak nerelere nakledebiliriz. ayrıca görünmezlik makinası üzerinde çalışıyoruz ve kısmen tamamlandı. çıplak şekilde görünmez yapabiliyoruz. lakin elbiseyle görünmezlik konusunda henüz çalışmalarımız bitmedi. duy amerika duy kore.....
kimsenin kimseye attığı yok anca füze reklamı yapın
kuzey kore abd vur herkes kurtulsun bunlardan
Geri Dön