KYK’dan burs ve kredi ödemelerine ilişkin açıklama

Kredi ve Yurtlar Kurumu, öğrencilere burs ve kredi tutarlarının ödenmediği iddiasına ilişkin yaptığı açıklamada, "Bu ay burs/kredi ödemeleri yapılmayan öğrencilerimizden e-devlet üzerinden nakil başvurusu yaparak bilgilerini güncelleyen, durumu uygun olan ve nakli gerçekleşen öğrencilere ödeme zamanında ödeme yapılacaktır" denildi.

KYK’dan burs ve kredi ödemelerine ilişkin açıklama

Kredi ve Yurtlar Kurumu, öğrencilere burs ve kredi tutarlarının ödenmediği iddiasına ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Sevgili öğrencilerimiz, Bakanlığımızdan burs/kredi alan öğrencilerimiz imzaladıkları taahhüt gereğince eğitim durumlarındaki degişiklikleri en geç 1 ay içerisinde Genel Müdürlüğümüze bildirmekle yükümlüdür.

YÖKSİS üzerindeki eğitim bilgileri güncel olmayan öğrencilerimize burs/kredi ödemesi yapılamamaktadır. Bu sebeple bu ay burs/kredi ödemeleri yapılmayan öğrencilerimizden e-devlet üzerinden nakil başvurusu yaparak bilgilerini güncelleyen, durumu uygun olan ve nakli gerçekleşen öğrencilere ödeme zamanında ödeme yapılacaktır. Konuyla ilgili bilgilelerinizi e-devletten takip edebilirsiniz."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
Suriyeli öğrencilere kredi yerine karşılıksız burs veriyorsun... Türk çocuklarına ise; faizi ile kredi veriyorsun... Hangisi öz evlat..Suriyeli mi...?? Silin şu çocuklarımızın öğrenim kredisi borçlarını KYK. Mezun olan çocuklarımıza iş verdinde mi geri ödeme istyorsun sayın devlet..?? Suriyeli kaçkınların, bizim çocuklarımızdan üstünlüğümü var...?? Hem istediği okula sınavsız girsin..hem de bizim çocukların 2-3 katı miktarda, kredi değil de karşılıksız geri ödemesiz BURS alsın haaa... ADALETİNİZİ SEVEYİM SİZİN..!!!
Hem eğitim şart diyosunuz, hemde gençlerin eğitim imkanını engelliyorsunuz, parayla eğitim mi olurmuş, hemde bu kadar çok parayla, dünyanın neresinde görülmüş okumak isteyen birinden, meslek öğrenmek isteyen birinden para istendiği, parası olmasa bile kredi verip zorla borçlandırıyosunuz,şu geldiğimiz hale bakın..!!
akp li bakan vekil bürokrat vs birine sorun. o ödendi diyorsa ödenmemiştir. Ödenmedi diyorsa ödenmiştir. Bu şekilde çok hızlı bir cevap bulabilirsiniz.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler