'Suriye'deki savaş sona erdi!'

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, ‘Trud’ gazetesine verdiği röportajda Suriye'deki savaşın gerçekten sona erdiğini belirtti.

'Suriye'deki savaş sona erdi!'

Lavrov yaptığı açıklamada "Ülke yavaş yavaş normal ve huzurlu bir hayata dönüyor. Çatışmalar, sadece İdlib ve Fırat Nehri'nin doğu kıyısında bulunan Suriye hükümeti tarafından kontrol edilmeyen bölgelerde devam ediyor" dedi.

Bakan, bu şartlar altında Suriye'ye insani yardım sağlama ve Ortadoğu bölgesinde olduğu gibi bu ülkede de güvenilir ve uzun vadeli bir istikrarın sağlanması adına krizi çözmek için politik sürecin ilerletilmesinin öne çıktığını söyledi.

Lavrov, Rusya’nın muhalefet de dâhil olmak üzere Suriye tarafıyla düzenli temasları sürdürmeye büyük önem verdiğini ve ayrıca tüm Suriye toplumu gruplarını siyasi sürece katılmaya çağırdığını sözlerine ekledi.

Lavrov açıklamalarında ayrıca "Genel olarak, Rusya, bütün terörleri en kısa sürede ortadan kaldırarak, bütün Suriyelileri anavatanlarına ve ülkeyi Ortadoğu’nun güvenliğini ve istikrarını güvence altına alacak bir ‘Arap aileye’ geri döndürerek, toprakları bütünleştiren egemen yapıdan, yerel olarak Suriye’yi restore etmekten yana" ifadelerine yer verdi.

KAYNAK: DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 33 yorum
haydi suriyeliler duydunuz zilin sesini memlekete dönün artık....
@nikoli adamlar bedavadan bahçeli ev sahibi olacak sen memleketinize dönün diyorsun, keriz mi bunlar ? sen olsan döner misin ?
@nikoli adamlara bedava bahçeli ev verilecek sen memleketinize dönün diyorsun keriz mi bunlar dönsün ? neyse hükümetimiz konut kredi faizlerini indirmiş diyorlar bende gidip bi bakayım banka kredi verirse toki'den ev alayım bari...
@nikoli hangi suriyeli adam bahçeli eve sahip olmus
gitmezler gitmesinde istemeyenler var sigortasız işçi çalıştıranlara buna benzer izin vermezler
Amerika ve gangası TÜrkiye kaybetti, İran, Rusya ve Suriye bloğu kazandı, bu arada 4,5 milyon Suriyelide kimin üstünde kaldı bilin bakalım.
@seleb1966 Amerika kaybetmez kardeş sen merak etme bu süreçte birinci kaybeden Suriye ikinci kaybeden ise Ülkemizdir ...
@seleb1966 bütün bunları cehape yaptı,nedir bu cehapeden çektiğimiz, bak TC.yi kurdu 1950 den buyana tırtıklıyorlar bir türlü bitiremiyorlar.
suriyede zaten savas yoktuki... esad tum suclulari tum hainleri turkiyeye yolladi... 45 milyar dolar nerde..!
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler