Le Figaro: "PKK, Türkiye'ye baskı yapıyor"

PKK'nın Türk hükümetine "barış süreci" çerçevesinde adım atması için 1 Eylül'e kadar süre vermesi yurt dışında "PKK Türkiye'ye baskı yapıyor" şeklinde değerlendirildi.

Fransa'nın önde gelen gazetelerinden Le Figaro,"PKK, Türkiye'ye baskı yapıyor" başlığını kullandığı haberde "Türkiye'deki Kürt isyancıları, Türk hükümetinin Kürt sorununun çözümü amacıyla somut önlemleri alması için 1 Eylül'e kadar süre verdiklerini ilan ettiler" diye yazdı.

Bu bağlamda PKK liderlerinden Cemil Bayık'ın son açıklamalarına dikkat çekildiği haberde "Abdullah Öcalan ile yapılan müzakerelerin çerçevesinde Kürt isyancıları Mart ayında bir ateşkes ilan etmiş ve Mayıs ayında Türk topraklarından geri çekilmeye başlamışlardı. Bunun karşılığında hükümetten Türkiye'deki Kürt azınlığı lehindeki jestler talep ediyorlar" denildi. (ANKA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
uln sanki bu ulkede sadece kurtler azinlik,ulan bu ulkede romanlar kadar asagi gorulen,romanlar kadar ezilen insan gurubu varmi be, ha sunuda soruyorum romanlar kadar ulkesine deli olan canini her zaman severk verecek insan varmi? anlayana sivri sinek saz,anlamayana davul zurna az.
sen bu başlığı Türkiye'de at ergenekondan içeri atmazlarsa adam değilim Şu üleknin çıakrlarını düşünen ırk din gözetmeksizin birlikte yaşamak isteyen güzel isanlar seslerini duyuyrmalı bu partiden bir pok olmaz Batıdan başlayarak doğuya doğru ne kdr pkk kominist emperyalist el kaideci siyonist vs vs varsa hepsinden arındırılmalı
Diğer Haberler