HABER

Leonardo zora girdi

Ara transfer döneminde kadrosunu güçlendirmek isteyen Trabzonspor, transfer araştırmalarını tüm hızıyla sürdürürken bir süre önce listesine aldığı Ajax'ın sol kanat oyuncusu Leonardo Vitor Santiago'nun transferini maddi nedenlerden ötürü beklemeye aldığı öğrenildi.

İkinci yarı hazırlıklarını Antalya'da sürdüren Trabzonspor, Yusuf Şimşek'i Beşiktaş'a kaptırmasının ardından transfer araştırmalarına hız verdi. Futbol Koordinatörü Özkan Sümer'in başında olduğu futbolcu izleme komitesi bir çok ülkede oyuncu araştırmalarını sürdürürken, ara transfer dönemi olması nedeniyle izlenilen oyuncuların bağlı bulundukları kulüplerinin liglerinde ya zirve, ya da kümede kalma mücadelesi vermesi transferde Bordo-mavili kulübün işini zorlaştırıyor. Trabzonspor'un talip olduğu oyuncuları, kulüplerinin hedefleri doğrultusunda oyuncularını bırakmak istememesi, bırakmak istese dahi yüksek bonservis bedelleri sunması Karadeniz temsilcisinin elini kolunu bağlıyor.

Sezon ilk yarısında oluşturduğu futbolcu izleme komitesi ile bir çok ülkede oyuncu taraması yapan Trabzonspor, transferde hata yapmamak için ince eleyip sık dokurken ara transfer döneminde takıma oyuncu katmanın sıkıntısını yaşıyor. Kulübü maddi bir çıkmazın içine sokmamanın yanında sorunlu oyuncu transferine imza atmamak istemeyen yönetim ince eleyip sık dokurken , Özkan Sümer ve Ersun Yanal'ın raporları doğrultusunda hareket ediyor.

Bordo-mavili kulüp, eski oyuncusu Şota'nın önerisi üzerine listeye aldığı, 25 yaşındaki Brezilyalı sol kanat oyuncusu Leonardo Vitor Santiago'yu transfer etmek için girişimde bulunsa da , ara dönem olması sebebiyle takıma oyuncu katmanın zorluğunu bu transferde de yaşıyor. Hollanda'nın Ajax kulübü oyuncuya ihtiyaç duyması ve düşük bedelde bırakmak istememesi üzerine Trabzonspor'un bu oyuncunun transferini maddi nedenlerden ötürü beklemeye aldığı öğrenildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön