HABER

Levent'te kurtarma rezaleti

Levent'te meydana gelen trafik kazasının ardından adeta kurtarma rezaleti yaşandı.

İSTANBUL - Levent'te, üst geçit yerine otoyolu kullanan 25 yaşındaki Ömer Timur, kamyonun altında kaldı. Sürüklenerek bariyerlere çarpan hafriyat yüklü kamyonun altında ayağı sıkışan genç için başlatılan kurtarma çalışmaları yaklaşık bir saat sürdü. Eline kazma kürek alan vatandaşlar kurtarma çalışmalarına kendilerince destek vermeye çalışırken, vinç yardımıyla havaya kaldırılmak istenen kamyon, halatın kopması üzerine tüm ağırlığıyla tekrar gencin ayağına düştü.

Alınan bilgiye göre; Levent'ten Maslak istikametine gitmekte olan Murat Semerci yönetimindeki yolcu minibüsü, yaklaşık 20 metre ilerideki üst geçit yerine otoyolu kullanarak karşıya geçmek isteyen Ömer Timur'a yol verdi. Bu sırada arkadan gelen Ali Rıza Şen yönetimindeki 34 BMU 56 plakalı hafriyat yüklü kamyon, minibüse çarpmamak için ani sollama yapınca, minibüsün yol verdiği gence çarptı. Ömer Timur, kamyonun altında bir süre sürüklendi. Kamyon yol kenarındaki bariyere çarparak dururken, Timur'un sol ayağı kamyonun altında sıkıştı.

Kazanın ardından olay yerine koşan vatandaşlar, kamyondan yükselen duman nedeniyle ilk etapta panik yaşadı. Daha sonra eline kazma kürek geçiren vatandaşlar, talihsiz genci kurtarmak için kendilerince çalışma başlattı. Vatandaşlar, toprak zemine oturan kamyonun altına sıkışan Timur'un ayağını kurtarmak için toprağı kazmaya başladı. Vatandaşların bu çabası yetersiz kalırken, bu sırada olay yerine ambulans ve çekici geldi. Sağlık ekipleri yaralı gence ilk müdahaleyi yaparken, hafriyat yüklü kamyon vinç yardımıyla havaya kaldırılmak istendi. Üzerindeki yük nedeniyle ağır olan kamyon, vince bağlı halatlar sayesinde güçlükle yerinden oynatıldı. Kamyon hafifçe havalandığı sırada halat kopunca, tüm ağırlık tekrar talihsiz gencin ayağının üzerine düştü. Acısı ikiye katlanan Ömer Timur'un feryatları yürekleri dağlarken, sağlık ekipleri titremeye başlayan gencin üzerini battaniyeyle örttü.

Gencin ayağını kurtarmak için yapılan denemenin başarısızlıkla sonuçlanması üzerine olay yerine iki vinç daha çağırıldı. Bu kez kamyona bağlanan halat, 3 vinç yardımıyla yukarıya çekildi. Hafriyat yüklü kamyonun 3 vinçle havaya kaldırılmasının ardından yaralı gencin ayağı kurtarıldı.
Talihsiz genç, olay yerindeki ambulansa taşınarak Şişli Etfal Hastanesi'ne kaldırıldı. Gencin ambulansa taşınması sırasında olay yerine gelen bir bayan, "Yakınıma benzettim" diyerek panik halinde Timur'u görmeye çalıştı. Bayan da, sağlık ekipleri ile birlikte hastaneye gitti.

Kamyon şoförü, minibüsün hatalı olduğunu öne sürerken, minibüs şoförü Murat Semerci, "Normalde yolun ilerisinde ışık var. Işıktan geçmedi, yol vermek için durdum, bu sırada arkadan gelen kamyon yayaya çarptı" diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön