HABER

Lewinsky skandalı yeniden ABD'nin gündeminde

ABD eski Başkanı Bill Clinton’u başkanlığını kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya bırakan Monica Lewinsky skandalı, Amerikan gündemine yeniden oturdu.

Clinton’la Beyaz Saray Oval Ofis’te cinsel ilişkiye giren Lewinsky, eski başkanla olan maceralarını anlattığı bir yazara ‘Bill Clinton, ilişkimiz hakkında herkese yalan söyledi’ iddiasında bulundu.

Duquesne Üniversitesi profesörlerinden Ken Gormley’nin kaleme aldığı ve Monica Lewinsky skandalı üzerine yoğunlaşan ‘Amerikan Ahlakının Ölümü’ isimli kitapta yer alan bilgilere göre Lewinsky, ‘Bill Clinton’a çok detaylı sorular soruldu. Ancak o, bu sorulara yalan cevaplar verdi’ ifadesini kullandı. Önümüzdeki Şubat ayında piyasaya çıkacak kitapta yayınlanması için profesör Gormley ile söyleşi yapmayı kabul eden ABD eski Başkanı Bill Clinton ise yazara yaptığı açıklamada ‘rezil muhaliflerini bahçe köpeği gibi’ geri püskürttüğünü söyledi.

1998 yılında zamanının ABD başkanı Bill Clinton ile Beyaz Saray stajyerlerinden Monica Lewinsky arasında Beyaz Saray’da yaşanan seks skandalı Amerikan kamuoyuna yansımış ve Clinton skandaldan dolayı başkanlığını kaybetme riskiyle karşı karşıya kalmıştı.

ANKA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön