Libya'da Hafter milisleri Trablus'ta roket saldırısı düzenledi

Libya'da gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'e bağlı milisler başkent Trablus'un güneyindeki Salahaddin ve Er-Ramle bölgelerine roket saldırısı düzenledi. Libya’da Halife Hafter yanlısı Tobruk merkezli Temsilciler Meclisi Başkanı Akile Salih, "ateşkesin sona erdiğini, savaşın devam edeceğini" duyurmuştu.

Libya'da Hafter milisleri Trablus'ta roket saldırısı düzenledi

Ulusal Mutabakat Hükümeti'nin (UMH) Sözcüsü Muhammed Kununu'nun konuya ilişkin düzenlediği basın toplantısı, Burkan el-Gadab Operasyonu Basın Merkezi tarafından yayımlandı.

Kununu, Hafter milislerinin, Ramle ve Salahaddin bölgelerindeki yerleşim alanlarına roket attığını bildirdi.

Kununu, Hafter yanlısı paralı askerlerin bölgede konuşlandığını ve Birleşik Arap Emirlikleri'ne (BAE) ait insansız hava aracının (İHA) da Trablus semalarında uçuş yaptığını ifade etti.

UMH güçlerinin Hafter milislerine karşılık verebilecek güçte olduğunu belirten Kununu, bölgeden göç eden halka da çatışmalar yaşandığı süre içinde evlerine dönmemeleri çağrısı yaptı.

Türkiye ve Rusya'nın ortak girişimiyle hazırlanan ateşkes anlaşması, önceki gün Moskova'da gerçekleştirilen görüşmeler sonunda UMH tarafından imzalanmıştı. Hafter ise anlaşmayı imzalamadan dün sabah saatlerinde Moskova'dan ayrılmıştı.

Halife Hafter yanlısı Tobruk merkezli Temsilciler Meclisi Başkanı Akile Salih ise daha önce yaptığı açıklamada "ateşkesin sona erdiğini ve savaşın devam edeceğini” duyurdu.

Kaynak: AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
Hani hallolmuştu,sonucu görmeden zafer çığlıkları atmayın,her şeyde aynısı yapıyorsunuz,Davutoğlu zamaninde Avrupa'ya bundan böyle vizesiz gireceğiz imzaladık deyip sabahlara kadar havai fişekler attınız,vizeli bile zor giriyoruz,milli tank yaptık dediniz motorunu Almanya'dan aldığınız ortaya çıktı,onunda vermediği için n bir tane tank yapamıyoruz,araba fabrikası yapıyoruz diyorsunuz gümrük alınmayacak diyorsunuz,yerli arabanın ne gümrüğü olur,yine ortaya çıktı,hala bu millet uyuyor yazık.
bunun haddını bıldırme zamanı geldı ıkı tane kafa top yede aklın basına gelsın
aliavci4500- ne kadar boş konuşuyorsun sen bu ülkeye yarardan çok zarar veriyorsun ne yaptınız ülke için bir icraatiniz yok 1944’de uçak fabrikasını kapattınız 1960’da devrimi durdurdunuz rahmetli erbakan gibi ağır sanayi profesörün değerini bilmediniz sadece işiniz din düşmanlığı idi şimdi dersin bende müslümanım bende sana hangi müslümanlardansın çünki birsürü müslüman var ülkede ve dünyada din olmaya başlamış müslümalıklar
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler