HABER

Lice'de saldırı talimatı ondan gelmiş

Lice'de yaşanan gerilimin baş aktörü PKK'nın Diyarbakır bölge sorumlusu Mehmet Şah Yıldız olduğu ortaya çıktı.

Lice'de saldırı talimatı ondan gelmiş

Lice’de karakol protestosu olaylarının arkasındaki ismin bölgede PKK adına uyuşturucu trafiğini yöneten ‘Reber’ kod adlı Mehmet Şah Yıldeniz olduğu açıklandı. Yıldeniz’in örgütün çekilmesine de karşı çıktığı iddia ediliyor.

Akşam gazetesinden Beşir Ariz'in haberine göre Diyarbakır’ın Lice İlçesi Kayacık Köyü’ndeki Jandarma Karakolu İnşaatı’na yönelik protesto eylemlerini PKK’nın Diyarbakır bölge sorumlularından ‘Reber’ kod adlı Mehmet Şah Yıldeniz’in kışkırttığı öğrenildi.

ESRAR SORUMLUSU

PKK’nın Diyarbakır sorumlusu ‘Doktor Aydın’ın yardımcısı olan ve Lice Dibek kırsalında yaklaşık 200 PKK’lıyla halen bölgede barınan Reber kod adlı Mehmet Şah Yıldeniz’den habersiz bölgede hint keneviri uyuşturucu ekimi yapılmıyor.

SON 6 AYDA 7 TON UYUŞTURUCU İMHA EDİLDİ

Tüm uyuşturucu tarlalarının sorumlusu olan Yıldeniz, uyuşturucudan elde edilen paralardan PKK adına sözde vergi alıyor. İstihbarat birimlerine göre PKK uyuşturucudan yılda 500 milyon dolar rant elde ediyor ve uyuşturucunun büyük bölümü Lice kırsalında elde ediliyor.
Diyarbakır emniyetinin son aylarda yaptığı büyük operasyonlarda uyuşturucu tarlaları yerle bir edildi. Son 6 ayda yaklaşık 7 ton uyuşturucu ele geçiridi ve yakılarak imha edildi.

ÇEKİLMEK İSTEMİYOR

Olayların arkasındaki isim “Reber” kod adlı Mehmet Şah Yıldeniz’in uyuşturucu trafiğinden elde edilen büyük rant nedeniyle çözüm sürecinde bağımsız hareket ettiği belirtildi. Lice’nin Dibek kırsalında kendine bağlı 200 PKK’lıyla barınan ve sınırdışına çekilmeye karşı çıkan Yıldeniz, bölgedeki bir çok kanlı olayın da sorumlusu.

DERSANE VE SİLVAN KATLİAMI EMRİNİ O VERDİ

Yıldeniz’in emrini verdiği saldırılardan bazıları şöyle:

- 3 Ocak 2008 Diyarbakır’da askeri servis aracına saldırı düzenlemek isterken çoğu öğrenci 8 sivilin ölümü, 66 kişinin de yaralanması.
- 8 Ekim 2008 Diyarbakır’da polis servis aracına saldırı; 1’i servis şoförü, 4’ü polis 5 kişinin şehit oldu. 18 polis yaralandı.
- 14 Temmuz 2011 Silvan saldırısı sonucu 13 asker şehit oldu. 7 asker yaralandı.
- Bölgedeki çok sayıda eylem ile asker kaçırma olayları.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 41 yorum
saldırı emrini sizin karakol komutanınız verdi.çarpıtmayalım.
laa totoş pkk ve bdp güneydoguda ne yaptır oraya ne gibi hizmetler götürdü size ne gibi faydaları oldu deki bdp ve pkk nın bize şu faydası oldu bende helal olsun diycem.oglum nankör olmayın pkk ve bdp israil ve ermenilerin adamları sizin gibi malları kullanıyorlar. prezervatif gibi adamsınız kullanılıp atılmaya mahümsünüzzz.
Karakol komutanı bizim komutanımız da peki siz derken sen kimsin? Memleketimin ekmeğini yiyip ihanet edenlerden misin? Hainliğini itiraf emekten utanmayacak kadar aşağılık bir yaratıkmısın
O insanları karakolun önüne de karakol komutanı mı getirdi? Bu ülkenin güvenlik güçlerini güvenli bulmayanlar, bu ülkenin güvenliğine katkıda bulunamayacakları gibi kendileri de güvende olmayacakllardır.
peki ya karakolun önüne gelenler kimdi kim onların oraya toplanmasını istedi karakol komutanı mı gelin benim karakoluma saldırın mı dedi?
İyi etmiş Dua et oranın komutanı ben değilim Yoksa topunuzu oraya gömerdim.
dostlukmuş kardeşlikmiş yemişim kardeşliği. yıllarca binlerce şehit verelim sonra dostluk kardeşlik. bu şerefsizlere güvenip nasıl iş yapıyorlar anlamış değilim. hükümet en büyük hatası kükürt açılımı oldu açık ve net !
Tükürük açılımı yapsaymış keşke
peki bütün bunlar bilinirken bunlarla anlaşma niye bunlara göz yumma niye bu adilere bu kadar taviz niye niye niye neden.
bu yüzden işte kan akmasın mal ama sizde nerde o kapasite onu anlayacak 30 yıldır anlaşmadında noldu geri zekalı bi b... yedin 30 yıldır kaçtane şehit verdin kaç para harcadın bu teröre geri zekalı hala anlayamadınmı senindemi çıkarların var yoksa bazı şerefsizler gibi bu terörün bitmemesinden tavizmiş 30 yıldır taviz vermedinde noldu be geri zekalı yüzlerce mehmetcik gitti senin tuzun kuru galiba sen ve senin akrabaların doğuda askerlik yapmadınız sanırım gitseniz bilirdiniz orayı bide bi b...n anlıyor gibi yorum yapmanız varya delirtiyor beni geri zekalı
SAVAŞA DEVAM YANİ...PEKİ NEREYE KADAR
çünkü bizim başımızdaki pkk lıdan daha da pkk lı, allah belalarını versin, yazıklar olsun.
Seneki ve parlak iki koyun kafa yorum yapmış nerdeyse PKK yı devletin kolluk gücü diyecekler aciz sülükler
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler