HABER

Liderin başı sakatlarla dertte...

Turkcell Süper Lig'in ilk yarısını lider olarak tamamlayan Sivasspor'da, uzun süreli sakatlığı bulunan oyuncuların çokluğu ve 2 Gineli futbolcunun Afrika Uluslar Kupası'na katılacak olması yönetimi düşündürüyor.

Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş gibi takımların önünde ligin ilk yarısını 37 puanla lider olarak tamamlayan Sivasspor'da, sakatlığı süren çok sayıda oyuncu bulunuyor.

Kırmızı-beyazlı ekipte takımın önemli oyuncularından kaleci Petkoviç, Sedat Bayrak, Yasir Elmacı ve Pini Felix Balili'nin sakatlığı sürüyor.

Bu oyunculardan Petkoviç'in ikinci yarı takımdaki yerini alması beklenirken diğer oyuncuların sakatlığının uzun süreli olması ve ikinci yarının başında Gineli futbolcular Mamado Diallo ile Kanfory Sylla'nın ülkelerinin milli takımında Afrika Uluslar Kupası'na katılacak olması yönetimi düşündürüyor.

Ligin ilk yarısındaki başarısını ikinci yarı da sürdürmeyi ve Avrupa Kupalarına katılmayı hedefleyen Sivasspor, bu oyuncuların yokluğunu yapılacak transferlerle kapatmayı planlanıyor.

Transfer çalışmalarını sürdüren Sivasspor yönetimi, ilk etapta Diallo ve Sedat Bayrak'ın eksikliğini gidermek amacıyla stoper olarak Fatih Akyel ile prensipte anlaştı. Sivasspor'un devre arasında Hırvat bir futbolcuyu da renklerine bağlamayı planladığı öğrenildi.

Sivasspor Kulüp Başkanı Mecnun Otyakmaz, yaptığı açıklamada, bazı oyuncularının sakatlığının devam ettiğini belirterek, sakatlığı süren kaleci Petkoviç'in ikinci yarı itibariyle takımdaki yerini alacağını söyledi.

Petkoviç'in sakatlığı sırasında diğer kalecileri Akın'ın görevini en iyi şekilde yaptığını ve Petkoviç'i aratmadığını belirten Otyakmaz, başarısından dolayı Akın'ı tebrik etti.

Galatasaray karşılaşmasında Sedat Bayrak'ın çapraz bağlarında bir yırtık oluştuğunu ifade eden Otyakmaz, Sedat'ın bundan 4-5 ay sonra takımdaki yerini alabilecek konuma geleceğini, ancak o zaman da ligin bitmiş olacağını belirtti.

Bu konuda çok üzüntülü olduklarını kaydeden Otyakmaz, "Milli takımımızın potansiyel bir oyuncusuydu. Avrupa Kupası'na gitme şansı vardı. Maalesef ondan da mahrum kaldığımız için ayrıca üzgünüz" dedi.

Yasir'in de ancak ligin son 4-5 haftasında forma giyecek hale gelebileceğini ifade eden Otyakmaz, Yasir'den de gelecek sezon faydalanmayı ümit ettiklerini söyledi.

GİNELİ FUTBOLCULAR MİLLİ TAKIMLARINA GİDECEK
Pini Felix Balili'nin de ameliyat olarak bir süre kolu alçıda kaldıktan sonra belki sezonun son maçlarında oynama ihtimali olduğunu anlatan Otyakmaz, "İkinci yarının başı itibariyle en büyük handikabımız 2 önemli Gineli milli futbolcumuzun kendi ulusal takımlarındaki Afrika Uluslar Kupası'na katılacak olması. Eğer başarılı olurlarsa onların yokluğu 3 maçın üzerine çıkacak. Bu da bizim için çok önemli kayıp olacak" diye konuştu.

Gökhan Bozkaya'nın sakatlığının ise iyileştiğini belirten Otyakmaz, teknik direktörleri Bülent Uygun'un raporuna göre Gökhan'ı ya kiralık vereceklerini yada takımlarında faydalanacaklarını ifade etti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön