Lincoln isyan etti

Cassio Lincoln, GS TV'ye verdiği röportajda önemli açıklamalarda bulundu. Brezilyalı yıldız, "Ben Türkiye'ye geldiğimde şunu belirtmiştim: Hakemlere güveniyorum, onların art niyetli olmadığını düşünüyorum. Ama bugün aynı şeyleri söyleyemem. Çünkü aynı fikirde değilim. Ankaraspor maçındaki sertlikler sadece benim görüşüm değil. Herkes aynı görüşte. Sahaya çeşitli riskler altında çıkarsınız. Ben üç sarı kartla mücadele ediyorum. Hakem penaltı pozisyonunu aldatmaya yönelik bir hareket olarak görseydi, cezalı durama düşebilirdim. Bu arada teşekkür ediyorum rakip stoper, bana pozisyonun penaltı olduğunu söyledi. Benim ricam Hakem ve federasyon maçı bir kez daha izlesin. İşte o zaman aşırıya mı kaçıyorum, yoksa hata bende değil mi, her şey daha net anlaşılır" dedi.

ARADA FARK VAR Kendisini üzen asıl konunun takımların sahaya kapanma taktiği ile çıkmasının olduğunu belirten Lincoln, "Eğer yapılan sertlikler ve faullerden dolayı futbolcu sahada oyununu oynayamıyorsa bu Türk futbolu açısından günahtır. Bu durumda kaliteli oyuncuları göremezsiniz" diye konuştu. Alman hakemlerle, Türk hakemlerin kıyaslanması ile ilgili soruya "Bu konuda bir şey söylemek istemiyorum. Ama arada fark var. Bunu tabii ki kabul ediyoruz. Beni üzen şey, gidilen okullar ve kurallar aynı olmasına rağmen, arada farkın bulunması" cevabını veren Lincoln, G.Saray taraftarlarını da şu sözlerle övdü:

RAHAT DEĞİLİZ
Benim forma giydiğim kulüpler hep köklüydü ve seyircileri çok ateşliydi. Ama Galatasaray taraftarlarıyla onları kıyaslarsam büyük hata yapmış olurum. Seyircimiz o kadar ilgili ki hep yanınızda olduklarını hissettiriyorlar. Statta adımı söylemeye başladıklarında bunu çok güzel yapıyorlar. Tüylerim diken diken oluyor. Onlar için söylenecek fazla kelime bulmak zor. Hepsine çok teşekkür ediyorum." Brezilyalı yıldız, Galatasaray'ın şampiyonluk şansı için de "Tabelada iyi bir durumdayız ama rahat değiliz. Yeni ve genç bir takımız. Fenerbahçe ile karşılaştırırsak, kemikleşmiş on birleri ve kadroları var. İyi bir takım olsak bile birbirimizin ne yapacağını bilmek ve davranışımızın otomatik hale gelmesi zaman alır. Bu küçük bir detay gibi ama, takım olmanın yolu buradan geçer" yorumunu yaptı.