HABER

Lisedeki dehşette kan donduran itiraf!

Okul müdürünü katleden öğrenciden kan donduran ifade İzmir’de okul müdürünü vahşice katleden öğrencinin jandarmadaki ilk ifadesinde olay için pişman olmadığı söylediği ve “Yine olsa yine yapardım” dediği belirtildi. Öte yandan korkunç olayın geçtiği okul 2 gün tatil edildi

Edinilen bilgiye göre, İzmir'in Ödemiş ilçesine bağlı Kaymakçı Çok Programlı Anadolu Lisesi Okul Müdürü Ayhan Kökmen'in makamında silahlı saldırıya uğrayarak hayatını kaybetmesiyle ilgili detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Olayla ilgili gözaltına alınan 11. sınıf öğrencileri Uğurcan Y. ile İlhami P. “kasten adam öldürme”, Uğurcan Y.'nin babası B.Y. ise “adam öldürmeye azmettirmek” suçlamasıyla çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken, vahşi cinayeti İlhami P.'nin işlediği ve suçunu jandarmadaki sorgusunda kabul ettiği öğrenildi.

Olayın ardından yapılan sağlık kontrolünde vücutlarında uyuşturucu kalıntısı tespit edilen zanlılardan İlhami P.'nin ifadesinde, “Pişman değilim, yine olsa yine yapardım” dediği belirtildi.

Zanlıların odaya girdiği anda okul müdürü Ayhan Kökmen'in telefonda bir öğretmen arkadaşıyla konuştuğu, silah sesiyle birlikte Kökmen'in elinden telefonu düşürdüğü ve telefonun diğer ucundaki öğretmenin gelen silah sesiyle şoke olduğu öğrenildi.

KÖKMEN'İN ADI OKULDA YAŞAYACAK

Öte yandan, İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü saldırıda yaşamını yitiren Ödemiş Kaymakçı Çok Programlı Anadolu Lisesi Okul Müdürü Ayhan Kökmen'in adının yaşatılması için harekete geçti. Kökmen'in adının hangi okula verileceği daha sonra belirlenecek.

OKUL 2 GÜN TATİL EDİLDİ

Bu arada olayın yaşandığı okul 2 gün tatil edildi, saldırıyı protesto etmek için sendikalar ile okulun öğrenci ve öğretmenleri bugün yürüyüş gerçekleştirecek.

İHA


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
Şimdi ben bir çocuğum. Anaokulundan itibaren ilkokul, ortaokul ve liseyi bitirinceye kadar hangi suçu işlersem işleyeyim hiç kimse beni cezalandırmadı. Ne annem, ne babam, ne öğretmenim. Arkadaşımı dövdüm, yanıma kar kaldı, kızları taciz ettim, arkadaşımın eşyasını parasını çaldım, yine ceza yok. Dersimi çalışmadım sorun yok, ödevlerimi yapmadım, başarısızdım, yine sorun yok, çalışmadan da nasıl olsa sınıfımı geçiyordum. Ve yaşım 18 e geldi. Herhalde kızıp kız arkadaşımı öldürsem yine bişey olmaz, çünkü bugüne kadar bişiy olmadı. Öğretmenimi silahla öldürsem sanırım yine bana bişey olmaz.
hayatı bir filim gibi görsek bu filim böyle sonlanmamalıydı..filimler gerçeği ansıtanda olsa gösterilenler sadece gösteri .ama hayat gerçek onun için bu yaşam böyle son bulmamalıydı öğretmenimiz içinde çocuklar içinde.oturup düşünmemiz gerek biz nerde yanlış yapıyoruz.neden bukadar tepki verip kötü sonuçlanacak olaylara meyil ediyoruz.
Geri Dön