Liseli kızlara çıplak fotoğraflarla şantaj

Liseli kızlara çıplak fotoğraflarla şantaj

TEKİRDAĞ (İHA) - Tekirdağ'da liseli kızlara çektiği uygunsuz görüntü ve fotoğraflarla şantaj yaparak tehdit eden bir kişi tutuklandı. 53 yaşındaki cafe işletmecisinin liseli kızları başka arkadaşlarını da 'ayarlamaları' için şantaj yaptığı ve görüntüleri internete vermekle tehdit ettiği belirlendi.

İddiaya göre olay şöyle gerçekleşti. Tekirdağ Ertuğrul Mahallesinde bir internet kafe ve fast food işletmecisi olan 53 yaşındaki Fethi G. müşteri olarak dükkana gelen liseli kızlarla yakından ilgilendi. Küçük yaşta kızların zaaflarından yararlanarak para, kontur ve giyim eşyaları almak vaadiyle kandırdığı kızları evine götüren Fethi G. liseli kızların cinsel içerikli fotoğraf ve görüntülerini çekti. Bir süre sonra bunlarla da yetinmeyen yaşlı adam, evine götürdüğü kızları tehdit etmeye başladı. Kızlara
kendisine başka arkadaşlarını da 'ayarlamasını' isteyen kafeci bu konuda kızlara şantaj yaptı. İstediklerini yapmamaları durumunda ise cinsel içerikli fotoğrafları ve görüntüleri internete vereceğini söyleyen şahsın şantajı kızların durumu ailelerine anlatması ile ortaya çıktı.

Ailelerin şikayeti üzerine 53 yaşındaki işletmeci Fethi G., Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince işyerinde gözaltına alındı. Mahkeme kararı ile şahsın ev ve işyerinde yapılan aramada 3 adet cinsel içerikli görüntülerin bulunduğu CD, 3 adet hard disk, cep telefonu, gizli çekimlerin yapıldığı dijital kamera, ses kayıt cihazı, bilgisayar kasası ile çok sayıda liseli kızlar ile çekilmiş çıplak fotoğraflar ele geçirildi.

Gece boyunca emniyette ifade veren 53 yaşındaki Fethi G, suçlamaları kabul etmedi. Görüntülerin ve resimlerin kızların rızası ile çekildiğini savunan yaşlı adamın, "Ben kimseyi zorla çekmedim. Başka kızları ayarlamalarını istemedim tehditte etmedim. Hiçbir suçlamayı kabul etmiyorum" dediği öğrenildi.
İşyeri mühürlenerek kapatılan Fethi G, emniyetteki ifadesinin ardından Tekirdağ Cumhuriyet Savcılığı'na sevk edildi. Cumhuriyet savcısına da ifade veren yaşları küçük kızlar, yaşlı adamın kendilerini tehdit ettiği ve şantaj yaptığını iddia etti. Fethi G, "kişi hürriyetten yoksun kılma", "cinsel saldırı", "şantaj" ve "telefonla tehdit" iddialarıyla tutuklanarak kapalı cezaevine kondu. Zanlının eşinden boşandığı ve 15 yaşında erkek bir çocuğu olduğu öğrenildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler