HABER

Londra Borsası Nasdaq'ı yine reddetti

Londra -(AA) Londra Menkul Kıymetler Borsası, ABD'li Nasdaq Borsasınca yapılan 5,1 milyar dolarlık (2,7 avro) satın alma teklifini geri çevirdi.

Nasdaq'ın teklifinin "Londra Borsasının gerçek değerinin çok altında kaldığı" görüşünü savunan Londra Borsası Üst Yöneticisi Clara Furse, "Nasdaq yönetiminin nihai teklifinin; borsamızın dünyadaki eşsiz konumu şöyle dursun, son yıllarda kaydettiği çarpıcı büyümeyi ve gelecekle ilgili parlak beklentilerini bile takdir etmekten uzak olduğuna inanıyoruz" dedi.

Uzun süredir Londra Borsasını satın alarak, büyüklük ve işlem hacmi bakımından rakibi New York Borsasını geçmeyi amaçlayan Nasdaq ise red cevabından yılmadı.

"Bu oynadığımız uzun bir oyun" diyen Nasdaq Üst Yöneticisi Robert Greifeld, "Girişimlerini sürdüreceklerini ve oldukça kısa bir zaman içinde Londra Borsası yönetimiyle anlaşmaya varacakları konusunda iyimser olduğunu" söyledi.

Avrupa'nın en eski ve en büyük sermaye piyasası olan Londra Borsası, Nasdaq'ın Mart ayında yaptığı ilk satın alma teklifini de geri çevirmişti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön