HABER

Londra'da yine bir yabancı öldürüldü

LONDRA (İHA) - İngiltere'nin başkenti Londra'da geçtiğimiz hafta evinden birkaç metre uzaklıkta sırtından vurulan Etem Çelebi'nin ardından, dün akşam da 24 yaşında Kongolu bir gencin öldürüldüğü öğrenildi.

İngiltere'de son 11 ay içinde çeteler tarafından öldürülen kişilerin sayısı, son cinayetle birlikte 24'e yükseldi. Daha çok siyahi gençler tarafından oluşturulan gençlik çeteleri, İngiliz halkına korku salıyor. Özellikle, başkent Londra'da gece dışarı çıkmanın, doğu ve kuzey doğu Londra'da korkutucu olmaya başladığı gözleniyor.

17 yaşındaki Etem Çelebi'den önce, 2 Türk genci daha çeteler tarafından öldürülmüştü. Evren Anıl isimli Türk genci geçtiğimiz yaz, tartıştığı siyahi gençler tarafından öldürülmüş, 17 yaşındaki Mehmet Özer ise, yakılarak hayata veda etmişti.

Çete kurbanlarının aileleri perişan olurken, İngiliz medyası, verilen cezaların yetersiz olması nedeniyle hükümeti suçluyor. Sun gazetesi, Evren Anıl'ın ölümünün ardından idam cezalarının geri gelmesini istemiş, internet sitesinde de bu konu ile ilgili forum sayfaları açmıştı.

İngiliz polisi ise, Londra'daki 6 büyük çetenin lideri ile masaya oturarak, bu konuları çete liderleri ile çözümleme yoluna gitmeyi tercih etti.
Elazığlı baba ve Kuzey Kıbrıslı annenin iki çocuğundan biri olan Etem'in, hiçbir çete ile bir bağının olmadığı ve herhangi bir kavgaya da karışmadığı öğrenildi.
Annesinin kollarında yaşamını yitiren Etem'in ölümünün ardından, kendi internet sayfasına yüzlerce mesaj bırakan arkadaşları, Etem'in kaybından dolayı yaşadıkları acıyı anlattı.

Çocukluk arkadaşları, acılı ailesini bir an olsun yalnız bırakmazken, gencin fotoğraflarını tişörtlere bastırarak, Doğu Londra'da bu tişörtlerle gezmeye başladılar.

Geri Dön