HABER

Lösemi hastası 14 yaşındaki Nisa'nın dramı

İZMİR (İHA) - İzmir'in Aliağa İlçesi'nde oturan 14 yaşındaki Nisa Cingöz, 4 ay önce yakalandığı lösemi hastalığına karşı verdiği mücadele ve hayata bağlılığı ile herkese örnek oluyor.

Üç kardeşin en büyüğü olan Nisa'nın babası Fevzi Cingöz kızının lösemi hastalığına yakalanma sebebinin eski oturdukları evin rutubetli ve tozlu olmasının neden olduğunu belirtti.

4 ay önce Nisa'nın halsizlik ve baş ağrısı şikâyetleri yüzünden hastaneye gittiklerini ve doktorların lösemi teşhisin koyduğunu öğrendiklerinde yıkıldıklarını belirten baba Fevzi Cingöz " 4 aydır Nisa bu hastalıkla savaşıyor. Aliağa Kamyoncular Kooperatifinde şoförlük yapıyorum. Aldığım maaş kızımın tedavi masraflarını karşılamaya yetmiyor.

Kızım, doktorlarının söylediğine göre hastalığı sürecinde çok iyi beslenmesi lazım. Bununla birlikte sık sık İzmir'e gidip hastaneden ilaç almam gerekiyor. Sigorta ilaçları karşılıyor, ama bazı ilaçların da fiyatlarının bir bölümünü karşılıyor. Arada doğan fiyat farkını yine biz veriyoruz. Doktorların söylediğine göre bu hastalığın üç aşamalı tedavi evreleri var. Nisa birinci aşamayı bitirdi. ikinci aşamaya geçti. Tabi bu aşama daha zor olacak. Daha ağır ilaçlar kullanacak. Kızımın sağlığı sebebi ile evimizi değiştirdik. Daha düzgün daha temiz bir eve yerleştik. Şu anda oturduğumuz evde kira. Sağ olsun arkadaşlarım destek oluyorlar. Kiranın bir kısmını karşılayabiliyoruz. Üç kardeşi annesi ben ve benim annem hepimiz Nisa iyileşsin, eski haline dönsün diye çabalıyoruz. Tabi Nisa'nın arkadaşları da Nisa'yı hiç yalnız bırakmadılar. Bize bugüne kadar bize yardımlarını esirgemeyen herkese çok teşekkür ediyorum."dedi.

"HASTALIĞI YENECEĞİM"

14 yaşındaki Nisa Cingöz 4 ay önce yakalandığı lösemi hastalığına karşı verdiği mücadele ve hayata bağlılığının sebebinin ailesinin ona karşı davranışları olduğunu belirtti. Ailesinin çabalarını gördükçe kendine olan güveninin arttığını söyleyen Nisa Cingöz annesi, babası, kardeşleri ve arkadaşlarının desteğiyle yakalandığı hastalıktan kurtulacağına ve bu savaştan galip geleceğini söyledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön