"Lübnan'a sakın gitmeyin"

Dışişleri Bakanlığı, Türk vatandaşlarına "Lübnan'a gitmeyin" uyarısında bulundu.

"Lübnan'a sakın gitmeyin"

Dışişleri Bakanlığı, Türk vatandaşlarına gerek olmadıkça Lübnan'a gidilmemesi uyarısında bulundu, oradaki Türk vatandaşlarına da 'Türkiye'ye dönün' çağrısı yaptı.

Dışişleri Bakanlığı, Lübnan'da iki Türk pilotun kaçırılmasının ardından bu ülkeye yapılacak seyahatlere yönelik yaptığı duyuruda şu ifadeler kullanıldı:

"Lübnan’da bugün (9 Ağustos) THY Pilotu ve Yardımcı Pilotunun kaçırılmış olmaları da dikkate alınarak, bu ülkeye seyahat eden ve Lübnan’da yaşamakta olan vatandaşlarımızın güvenliklerini sağlamaya yönelik her türlü önlemin Lübnan Hükümeti’nce alınması beklenmektedir.

Bununla birlikte, vatandaşlarımızın, mevcut durum ışığında, hayati zaruret arzeden bir gerekçe olmadıkça, Lübnan’a seyahat etmekten kaçınmaları uygun olacaktır. Halen Lübnan’da bulunan vatandaşlarımızın ise, dönebiliyorlarsa Türkiye'ye dönmeleri, kalması gerekenlerin ise şahsi güvenlikleri açısından her türlü tedbiri almaları ve müteyakkız bulunmaları önerilmektedir.

Vatandaşlarımızın, Bakanlığımız ve Beyrut Büyükelçiliğimizce yapılabilecek uyarı ve duyuruları sürekli takip etmeleri tavsiye edilmektedir"

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 65 yorum
ülkeyı herkesle duşman yaptınız hiç bir orta dogu ulkesine gidilmıo teşekurler akp
Bizi bütün ülkelerle düşman ettiniz. Yazıklar olsun size...
AMERİKAYA GİDELİMMİ
İki pilot kaçırıldıktansonramı uyarı yapılıyor daha önce aklınız nerede idi.
Bunlar tamamen sizin politikanızın eseri. Artık dış politikada sıvama dönemi başlamıştır.
Bırakın başka ülkelere gitmeyi normal komşu komşuya kardeş kardeşe gitmez oldu. Sayenizde Türkiye'nin %50 si %50 ye düşman oldu.
Sayın DAVUTOĞLU ''DIŞ İŞLERİ YAN GELİP YATMA YERİ DEĞİLDİR'' KARNE SIFIR. İÇ POLİTİKA SIFIR DIŞ POLİTİKA SIFIR..... NEREYE KADAR GİDER BÖYLE....?
hükümet destek verirmi bana ben ülkeden gitsem .tc genel kurmay başkanı müebbet hapisle yargılanıyorsa . komutanlar gazeteciler silivrideyse ben hiç bir şeyim .sadece kör degilim
siyonistlerin son duragı lübnan allah yardımcıları olsun
Siyonistler Ak partiyi küçük düşürebilmek için her türlü taklayı atıyorlar.Bu onların son çırpınışları.İçeride ve dışarıda Bu hükümeti yıkmaya azmetmiş emperyalistler ve onların saftirik uşakları bunu başaramayacaklar.
haber ile alakalı değil ama şunu merak ediyorum. bi araştırma şirketi çıksa deseki cehepelilerin oruç tutanları,bayram namazına gidenleri % şu kadardır. bunun araştırılmasını istiyorum. bunlar biz müslümanız diyor, ılımlı müslümanlık diye bişeyler çıkartıyor. merak ediyorum imanın,islamın şartlarını yok sayıp nasıl müslümanız diyorsunuz. cehepelilerin solcuların % kaçı bunu kabul ediyor bunu merak ediyorum.
Molla davutoğlu Yunanistan Ege deki boş adalarımızın tamamına asker çıkarıp bayrağını çekti karakol inşaa etti ne zaman sesiniz çıkacak. Adalar neyin pazarlığı bilmek hakkımız.
dünya ülkeleriyle sıfır sorun politikasıyla geldiğimiz nokta. bir dış işleri bakanı ne kadar da rahatlatıyor vatandaşlarının içini
ne oldu can basın hürdü sansür edilemezdi seyahat hakkıda özgürdü
Sayın DIŞ İŞLERİ BAKANI Ahmet DAVUTOĞLU TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN İTİBARINI ZEDELEDİĞİNİZ İÇİN SİZ HİÇBİR ÜLKEYE GİTMEYİN....
sayın dış işleri bakanım Başbakanımız B:O:P eş başkanı birazdan ufak bir ayar ceker lübnanıda düzeltir suriye ya ayar cektiniz ama ayar tutmadı Mısıra ayar cektiniz oda bir türlü ayar tutmuyo ya siz bu ayar işinden anlamıyosunuz yada eş başkanı kimse dinlemiyo iyimi siz bu eş başkanlık işini bırakında bunların dilinden anlıyan biri yapsın bu gidişte başbakanı oldugunuz ülkeyede ayar yaparken onunda ayarı bozulacak bırakın arab baharını ülkenizde kış mevsimi geliyo birazda kendi ülkenize bir bakın
akp'nin dış siyasetinin borcunu insanlarımız, halkımız ödüyor.. bunu göremeyenler var mı hala... acının veya haksızlığın sırasının size veya yakınlarınıza gelmesini mi bekliyorsunuz?
İslam alemide yaşananlar aklıma Hz. Peygamberimizin Maviyeyi evlendirmesini getirdi.Maviye, efendim beni evlendirme, bedenimden türeyenler soyuna katlederler demiş. Ancak peygamber efendimiz iyilik olsun diye evlendirmiş ve maviyeden doğan maya tohumu peygamber efendimizin torunlarını damadını ( Hz. Ali, Hz. Hasan, Hz.Hüseyin, biricik kızının çocukları) katletmiş. Hala soyu devam ediyor ve o fravunlarki bugün bile dini kullanarak kanımızı emiyorlar, halkı din sömürüsüyle kandırarak %50 lerde katliyamlara devam ediyorlar. O fravunlar tükenmeden hiçbirşey düzelmez, İslam alemi gün yüzü görmez.s
Ahmet DAVUTOĞLU DÜNYADA SİZİN KADAR BAŞARISIZ BAŞKA BİR DİŞİŞLERİ BAKANI VARMI. NEREYE KADAR GİDECEKSİNİZ......?
TÜRKİYE GERÇEKTEN KUDRATLİ BİR DEVLET OLMALIDIR.BU HEPİMİZİN ORTAK VE TARTIŞILAMAZ AMACI OLMALI.BEN KAZANAYIM DA ÜLKEM KAYBETSİN ANLAYIŞI AHMAKLIKTIR.BİRİ TÜRKİYE SÖZKONUSU OLUNCA 2 KERE DÜŞÜNMELİDİR BANA BUNUN BEDELİNİ FAZLASIYLA ÖDETİRLER DİYE.ÜLKE HEPİMİZİNDİR.BİR DE YÜCE DİNİMİZ İSLAM VAR.ÖNÜNE GELEN ÖRGÜT KURMUŞ DİN ADINA.BU NE ŞEREFSİZLİKTİR.VE TÜRKİYENİN İNSANINI KAÇIRIP POSTA KOYUYORLAR.KUTUPLAŞMAYI,ŞUNU BUNU BIRAKIP "BİZE" YANLIŞ YAPANIN DERHAL KÖKÜ KAZINMALIDIR,BEDELİ ÖDETİLMELİDİR.LAF EBELİĞİNİ BIRAKIP SOMUT ADIMLAR ATMAK LAZIMDIR.TÜRKLE VE DEVLETİYLE OYNAMAK O KADAR UCUZ OLMAMALI!!
NE OLDU SIFIR SORUN SIFIRLANDI MI?
neden israil lüblanı bombaladıgında sesniz çıkmadı .irak iran suriye kuzey kesimleri türkiye hakkari sinop antakya dahil sözde kürdistan kurulup akabinde israil devleti olacak bir ayagı hazar denizi bir ayagı karadeniz bir ayagı akdenizde olan ortadogu ve asyanın tüm zenginliklerini sömürüp suriye üzerinden ve lublandan israilin aşto limanına ulaştırmak.ve yıl 2003 irak gitti yıl 2013 suriye gitti şerefsiz bakan nolmuş kurdistan komşumuz olsa diyor lan orada bir devlet var siz yok ettiniz 2023 tede türkiyeyi yok etmiş olacaksınız.dış politikalarınız hep hakı ezdi bitirdi
SURİYEYE gitmeyin IRAKA gitmeyin İRANA gitmeyin ERMENİSTANA gitmeyin YUNANİSTANA gitmeyin bizden vergi alan TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ neden var acaba bizim güvenliğmizi ABD mi sağlayacak !
Ne oldu ya biz bir numraydik..en iyi bizdik...musluman aleminin lideriydik kraliydik ne oldu simdi de bi muslumn ulkeye gitmyin diyor bu sahislar.....
dış işlerinde "sıfır" sorun, mükemmel:))
geldiğimiz nokta içler acısı hainlerin yönettiği yerde kan ve göz yaşı bitmez.
Ülkeyi içine düşürdüğünüz şu kompleks duruma bakın, yazık...
bu hükümet sayesinde türkiyenin uluslar arası bir güvenirliği kalmadı hatta müslüman komşu ülkeler türkiyeyi düşman olarak tanımaya başladı emperyalist ülkelerin taşeronu olduğu bir ülkeye kimse güven duymaz.
Yakında gidebileceğimiz hiç bir ülke kalmayacak sayenizde!... Helal olsun politikacı dediğin böyle olur, sıfır dost ülke!...
bölgesel güç olmak bölgedeki tüm ülkelerin iç işlerine karışmak değildir ne yazık ki hükümet şuan da bölgesel güç olmayı abdnin her ülkenin işine karışması gibi algılamakta abd ile şuan bizim şartlarımız eşit olmadığından ortaya böyle tablo çıkıyor.Diyeceğim o ki yine bölgesel güç olalım fakat başkalarının işine karışmayarak olalım.Dost bildiğimiz ülkeleri abd istedi diye düşman bellemeyelim. Yeni osmanlıcılık her ülkenin iç işlerine karışmak değildir sayın davutoğlu.
irana gitme, suriyeye gitme, lübnana gitme, mısıra gitme, israile gitme, ortadoğuda gidilecek ülke bırakmamışsınız. komşularla sıfır sorun dedikleri bu olsa gerek. kimseyle bağlantı kalmadığından sıfır sorun yaşıyoruz.
Ya nasıl bir dışpolitika izliyorsunuz ki, bizi düşman etmediğiniz ülke kalmadı.Yakında mimleneceğiz. Vize istemeyen bi kaç ülke var , onlar da yakında almayacaklar bizi. Kendimizi nasıl da dünyaya yabancılaştırdık.Bu mudur sizin dış politika dediğiniz? Yazıklar olsun!
her yer düşmanımız oldu sayelerinde
bu arap hayranlığı ve islam kardeşliği edebiyatının sonucu yazık günah değilmi pilotların ailelerine şimdide lübnanana gitmeyin edebiyatı.yetti hep yanliş hep yanlış yapılıyor .ne zaman doğru adımlar atılacak merakla bekliyoruz.gerçi umut yokta biz yine ummaya devam edelim.
maşallah hiç dostumuz kalmadı ülke olarak yok ama terör örgütü PKK dostumuz oldu bu büyük bir başarı hükumet için11111111111111111
yine kimin iç işlerine karıştınızda böyle oldu
BÜTÜN DÜNYANIN ELİ KANLI TERÖRİSTLERİNİ TOPLA EĞİT PARA VER SİLAH VER SURİYE YE GÖNDER. HER TÜRLÜ HUKUKSUZLUĞU YAPSINLAR. PARASINI VERDİĞİNİZ MERMİLER GERİ TEPSİN TÜRKİYE CUMHURİYETİ VATANDAŞLARI ÖLSÜN....BU TERÖRİSTLER LÜBNAN VATANDAŞLARINI KAÇIRSIN. SEN BİZE YURTDIŞI YASAĞI KOY MİSİLLEMEYİ ÖNLE... AAAAFERİN SANA DAVUTOĞLU..... BÜYÜK SÖZÜ DİNLE ''YURT TA SULH CİHANDA SULH''
suriyede yediginiz haltlar yuzunden kacirildi pilotlar hani sifir sorun du basiretsiz ve beceriksiz yonetim yuzunden basimizi belaya sokuyor sonrada gitmeyin diyecek kadarda yuzsuz allah sizi kahr etsin kisiliksizler
SAYENİZDE YAKINDA BİZLERE EVİNİZDEN ÇIKMAYIN DERSİNİZ.ALLAH IM BİZLERE BAYRAMLARI BAYRAM GİBİ YAŞATMAYI NASİP ETSİN ( sizlerin yok oldugunuz gün BİZİM BAYRAMIMIZ OLACAK )
Bunlar , kendileriyle bizi karıştırıyorlar. Sanki her gün yurtdışına çıkacak paramız var da...Kimbilir gene dış politikada ne yanlışlar yaptınız da bize bu uyarıda bulunuyorsunuz. İçiniz rahat etsin , bizde Lübnan'a gidecek para yok zaten..!!!
Diğer Haberler