Lübnan'da çifte patlama: En az 27 ölü

Lübnan'ın Trablus kentinde art arda iki patlama meydana geldi. İlk bilgilere göre; patlamalarda en az 27 kişi yaşamını yitirdi.

Lübnan'da çifte patlama: En az 27 ölü

Trablus kentinde Sünni nüfusun yoğun olarak yaşadığı bölgeler iki patlamayla sarsıldı.

Ed-Devvar Mahallesi'ndeki Takva Camisi'nde Cuma namazı çıkışı meydana gelen patlamadan dakikalar sonra Başbakan Necip Mikati ve Milletvekili Semir el-Cisr'in evlerinin yakınında bulunan Selam Camisi'nin önünde ikinci patlama oldu.

Patlamalarda en az 27 kişi yaşamını yitirirken, 358’den fazla kişi de yaralandı.

Olaydan sonra camiden çıkan cemaat, tekbir getirerek patlamalara tepki gösterdi.

Patlamaların şiddetiyle bölgedeki otomobil ve evlerde hasar meydana geldi.

Patlamalardan sonra bölgede güvenlik tedbirleri alan polis, iki mahalleyi giriş ve çıkışa kapattı.

en son haber

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 125 yorum
LAİKLİK VE CUMHURİYETİN ÖNEMİ BAKIN ORTADOĞUYA MÜSLÜMAN MÜSLÜMANI ÖLDÜRÜYOR. İSLAM ADI ALTINDA EN BÜYÜK TERORİZM ŞİDDETİ UYGULANIYOR.VE BU OLANLARIN KESİNLİKLE ALLAHIN BAHŞETTİĞİ İSLAMLA HİÇ Mİ HİÇ ALAKASI YOK. AMA BİR ÖZENTİ DE YOK DEĞİL YURDUM İNSANLARINDA.ATATÜRK KAHRAMAN ASKER BİR DEVLET ADAMI.O ORTADOĞUNUN BUGÜNLERDE NE OLACAĞINI GÖRDÜ. ÇİZGİSİNİ AYIRDI. BİZ SE BUGÜN ORTADOĞU BATAKLIĞINA SÜRÜKLENİYORUZ.BUGÜN ATATÜRKÜ İYİ OKUYABİLMEYİ BİLSEK ATATÜRK DÜŞMANI YÖNETİCİLERİMİZE EN İYİ DERSİ VERMİŞ OLURUZ. VATAN BİR BÜTÜNDÜR PARÇALANAMAZ. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.
neden öldürüyor acaba casusun birisinin zamanında tespihi bir arada tutan halifelik ipini kopardığı için olmasın?Hepsinin vebali o ipi koparanlara olsun cehennemin dibini boylasınlar inşallah..
Sayın rememberme666, Atatürk'ü iyi okuyup anlaması gerekenler bugün Osmanlıyı canlandırmanın peşinde,onlardan ne beklenir ki.Her olaya dinsel,özellikle sünni İslam açısından bakmaktan dünyada olup bitenleri iyi anlayıp yorumlayamıyorlar. Bu gidişle de çok değil yakın bir zamanda ulus ve ülkemizin başına hiç istemediğimiz çoraplar örülüp başımız daha büyük belalara sokulacak diye korkarım.
Tüm Arap Baharı süresince Lübnan sakin kalmıştı, sürece Lübnan'ı da dahil etmek isteyen karanlık güçler harekete geçmiş demektir!
savunduğun şahsın soydaşları bunu yapan zaten remember!!! bunlar israil ve amerikanların şerefsiz tuzakları. siyonizmin en bariz örnekleri bunlar. lütfen bil ve hep hatırla!!!
Güzel anlatmışsında yapanların Müslüman olduğunu nerden biliyon
remmemberme666 imzalıdım
Arkadaş 1980den önce türkiyede böyleydi.Geçmişizi unutmayalım.
sana şunu sorartim bunu yapanlar laikliği getireceğim diyenlerdeğilmi hala kalkmış atatürkü anlasalardı sen rabbinin sana verdiği 5vakit namazı kılmayaerinip açıp oku dediği kuran ikerimi okumakdan aciz insan topluluğu olursan fitne fesat kariştirirsan kalbi temiz hiçbi müslüman bu olaylari yapmaz emin ol bunun içinde snein laikliği getiren sömürücü köleci avrupa ülkelerin avr.
tarih sadece 1923 de başlamıyor soyunu sopunu bilecek dinine sahip çıkacaksın
Müslümanı hangi Müslüman öldürüyor sadece öyle imiş gibi gösteriliyor şöyle bir kısa inceleme yapın Dünyada Müslüman kanından başka kan akıtılmıyor akan kanıda Müslümanlar değil GİBİLER maşa olarak kullanılıyor ve maşalarda Müslüman değil
Kafalar karışsın diye , mısırdaki olaylar unutulsun diye yapılan oyunlara bak.İstediğiniz kadar bomba patlatın sizde biliyorsunuz ki artık ortadoğu eski ortadoğu değil , Tarih sizi elbet bir gün silecektir.Tarih tekrar tekrarlanacaktır.Eski osmanlı tekrar canlanacaktır.İstediğinizi yapın,Hatta bu yaptıklarınızla kendinizi daha da güçsüzleştirdiğinizi farkında bile değilsiniz.
kafası karışık olan sizin gibi yobazlardır kim senin kafanı karıştırıyorda yobaz oluyorsun düzene kafa tutuyorsun çok akıllıysan izin verme kafanı karıştırsınlar Müslüman ülkeler neden avrupada aynı karşılığı veremiyorlar çünkü Avrupalı din ile devlet işlerini ayrı tutuyor şıh,şeh,tarikat liderini allah ile kul arasına giremez bu ancak geri kalmış ülke insanlarında olur
müslümanım denilen ülkelerde namazda kılınmaz kardeşim,haçlı seferlerinde böyle zulüm yoktu,vatikanda daha rahat namaz kılarsın en azından can güvenliğin olur.
vatikan kim ya vatikan papazlarını da gördük ne yaptıklarınıda tarihi bitti artık adamların haçları ve isayı göğe kaldırıldı geriye kaldı son zuhur vakti mehdi işi bitirecek zaman yaklaşıyor
MÜSLÜMAN ÜLKELERDE BOMBA PATLATANLAR HAÇLILAR VE ONUN GİBİ İSLAM DÜSMANLARIDIR.SENİN GİBİLERİ BÖYLE KANDIRIYORLAR İSTE.
onu namaz kılacak olanlakr düşünsün. senin namazla niyazla alakan yok. lafın da olmasın o zaman...
musluman dedıgın her yerde namaz kılar camı heryerde vardır musluman zevkı ıcın ta kalkıp vatıkana mı gıdecek ne kadar embesıl konusuyorsun son nefesını veresıye kadar kılar musluman savas olsa bıle bu yapılan zulumlerı allah goruyor
Kıt beyin bunu zaten yapan haçlı
ne diyelim sen de haklısın
ZATEN O ZİHNİYETLER KARIŞTIRIYOR BU BÖLGELERİ..
maalesef haklısın
Doğru söze ne denir:Doğru söz.
bu bombalar made in USA ve Made in Europa! ve vatikan fikir verir, kaosa önayak olurlar. sen hiç kavga eden iki kardeşe bıçak vererek barış sağlayan duydun mu? o bıçağı verene iyi insan diyebilir misi? işte batı sandığın kadar medeni değil. ellerinde yer altı zenginliği olmadığından hayatta kalabilmek için sürekli birilerinin kavga etmesi gerektiğini iyi biliyor. ancak her zaman senin gibi [bana göre cahil] hayranlar bulabiliyor.
Allah'ım sen bu çıkarları için günahsız insanların ölümüne neden olan günahkar insanların cezalarını ver. Nedensiz ve politik çıkarlar yüzünden insanlar yok pahasına ölüyor ve bütün dünyada bunları izliyor. Bu durumun çözülebilmesi için bütün müslüman devletler birlik olup bu can kayıplarının önüne geçmeleri gerekiyor.
araplara söyle bu lafları
mümkün değil o dediğin.türkiye DE 20 cemaat varsa bakma şimdi para birleştirdi hepsini.paralar yenecekler bitince yerler birbirlerini.fitne fesat kol gibi hepsinde.yoktur Türkün Türkten başka dostu.ANLAYIN ARTIK KOYUNLAR.
Amin
daha senin ülkenede sıra gelecek meraklanma.....başlarındaki ve başımızdaki zalimler olduğu sürece
MÜSLÜMAN devletlerin başında kafirler olduğu sürece İSLAM da birlik olmaz kardeş
Bu ne ya dünya kan ağlıyor ne oldu bu insanlara
müslümanlık canilik olamaz
Açgözlülük+hırs+ihtiras+fitne+fesat
:):)
bakın hristiyan ülkelerde bir karmaşa var mı ? Ne varsa müslüman ülkelerde..Yüz yıllardır nedir bu müslümanların hristiyan ve musevilerden çektiği ?
Müslümanlar birbirlerine düşman ve ayrı gayrılar. Bunun sonucunda Allah bela veriyor. birlik olmayı isteyene kadar bu zulümler artarak devam edecek. İnkâr edenler birbirlerinin velileridir. Eğer siz bunu yapmazsanız (birbirinize yardım etmez ve dost olmazsanız) yeryüzünde bir fitne ve büyük bir bozgunculuk (fesat) olur. (enfal,73)
Aslında birbirimizi çekemiyoruz. sen hiç yahudi terörist gördünmü? Allahın lanetlediği yahudiler bile bu kadar karışıklık yaşamadı.
salak olmayin öncelikle Kaba konustugum icin özür önce sizler sizin gibiler hristiyanligi ögrenin sonra hakaret edin bu kötülüklerin tek sorumlusu seytandir seytanda müslümanligi cok iyi kullaniyor
türkiye cumhuriyeti ortadoğu bataklığından elini eteğini çekmelidir dünyaya biz müslümanız ve bizim hedefimiz medeni uygar batı devletleri şeklinde açıklama yapılmalı bu barbar insanlıktan nasibini almamış hain araplar kendi haline bırakılmalıdır yoksa onların pislikleri bizede bulaşacaktır NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE .
MÜSLÜMANLAR BİRLEŞELİM MUTLAKA BİRLEŞELİM VE ZULMÜN KARŞISINDA DURALIM NERDE SUÇ İŞYEN VAR HUZURU BOZAAN VAR MÜCADELE EDELİM ZALİMLERDEN GÖZÜNÜ KAN BÜRÜYENLERDEN CAHİLLERDEN DİN ADINA KATLİAM YAPANLARDAN HIRSIZLARDAN UYUSTURUCU SATANLARDAN CETE KURANLARDAN İNSANLARIN MALLARINA VE CANLARINA GÖZ DİKENLERDEN KOLAYCA ADAM VURANLARDAN ÜLKENİN HUZURUNU BOZANLARDAN CEBLERİNDE BICAKLA SİLAHLA GEZEN GENÇLERDEN İNSANLARA MÜSLÜMANLARA MAZLUMLARA ZULÜM YAPANLARDAN UZAK DURALIM VE MÜCADELE EDELİM
MÜMKÜN DEĞİL YAZDIKLARIN.NEDEN Mİ İLK ÖNCE ARAPLAR SATAR BİZİ.
NERDE İHANET HAİNLİK ORDA MÜSLÜMANLIKKK...İLGİNÇ BİR DURUMMM.....
Allah islami rahmet olarak gonder di muslumanlarda en hayirli ummettir herkes kusuri kendisinde arasin
GAVUR OLDUGUN İSMİNDEN BELLİ..İHANETLE SAVAŞ AVRUPADADA OLDU İKİNCİ DÜNYA SAVASİNDA ELLİ MİLYON HİRİSTİYAN ÖLDÜ..SONRASINDA AMERİKA DÜNYANIN YARISIYLA SAVAŞTI ATOM BOMBASI KULLANDI CAHİL..BURADAN SEFİL AKLINLA DİNİMİZE HAKARET EDİYORSUN HIYAR
SANIRIM ARTIK BİR HALİFE SEÇİLMESİ LAZIM .....YOKSA BİLİK VE DİRLİK SAĞLANAMAYACAK AMA KİM OLACAK TÜM MÜSLÜMAN ÜLKELER BORÇ BATAĞINDA GELİŞMİŞ DEĞİL , DEMOKRASİDEN YOKSUN CAHİLLİK VE CEHALET HAT SAFHADA KUVVETİ OLAN KUVVETLİ OLAN VE HALİFELİK İÇİN İDEAL TEK ÜLKE TÜRKİYE TÜRKİYE DE AKP HÜKÜMETİNİN DE YAPTIKLARI ORTADA ONA OY VERENLERDE MÜNAFIK SATILMIŞ FASIK CAHİL VE ŞEHİTLERİNE SAHİP ÇIKAMAYAN BİR TOPLUM .. YANİ HALİFELİK GELSE BİRLEŞSELER YİNEDE SAĞLIKLI BİR SONUÇ ALAMAYCAKLAR,SONUÇ NASIL ALINIR ÖNCELİKLE BAĞIMSIZ BİR ÜLKE OLACAKLAR SONRA KUVVETLİ ORDU SU İLE HALKIN BİRLİĞİ İLE ADALETLE
sormak isterim sana. akıl sağlığın yerindemidir?
bence sizlerin vicdanı kimliğiniz varmı siz ondan haber verin bağımsılık nedir vatn nedir siz önce b-unu cevaplayın .. sonra tartışırızzz
MÜSLÜMANLAR YETERRRRRRRRRR DEME ZAMANIIIIIIIIIII 3. DUNYA SAVASI CIKSIN ARTIK DAYANAMIYORUZZ SABIR SABIR NEREYE KADAR
BOP EŞ BAŞKANINA YAZ SEN BUNLARI
YA SABIR
senin gibi beyinler olduktan sonra daha cok savaş cıkar.daha çok insanlarımız ölür..Müslümanların yaptığını zannediyorsunuz hiçbir müslüman böyle katliyam yapmaz dış güçlerin oyunları. sömürü yapmak için elinden geleni yapıyorlar. Petrol rezevleri azaldıkça oyunlar başlıyor.Birileri şunlara bir dur desinn. yeterr artıkk.Bir çözüm bulun artık
ŞERİAT İSTEYENLERE GELSİN...
İRANA İRANAAA
yaklaşık 1 ay önce güney lübnanda hizbullah merkezi yakına bir bombalı saldırı düzenlenmişti.Esad asker+silah+lojistik yardımında bulundu diye.Ona misilleme yaptılar.
ondan sonra hıristiyanlar der tabi islamda terörizim var diye.baksana müslümanlığın kutsal gününde müslümanlığın mabedinde bomba patlatılıyorsa hemde bir islam ülkesinde elinoğlu islam terörist dindir der kardeşim kimse gücenmesin.allahın karacahil araplarının ne laf anlayışı vardır nede din allah korkusu vardır bu ş.sizlerde.anlamaz dıştan yanlış görüldüğünü anlamaz aslında dinine leke sürdüğünü..
ee bu patlamaya akp den hala ses yok islam dünyası sadece mısır ve suriyemi demek
resmin bütününe bak.suriyey yardım eden hizbullah mlisleri yaptı sunni mahalesinde.
demokrasi getirdi abd .... hadi hayırlı olsun...
Herşeyi anlarım da bizim Türklerin osmanlıya aşkını anlamam. Osmanlı devşirmesi padişahlar, türk soyundan kadını, haremine bile sokmazlardı. Türkmen kadınından döl olmaz derlerdi. Devlerti aliyeninin etrafı hep rum etmeni devşirme ne varsa doluydu. Onlar ve araplar yer içerlerdi,anadolu topraklarında yaşayanlar hep tavuk gibi kıran geçirirlerdi. Bir ailede on çocuk doğardı, en sağlamlarından bir iki tane kalır diğerleri ölürdü. kalanlarda muhtemelen annesiz veya babasız büyürlerdi. Anadolu harman zamanı, öşür almak için sarayın aklına gelirdi. Atatürk'le Türk varlığı yüceldi. Yalan mı?
Allahınızdan bulun bu oyunları düzenleyenler....
ya bence atın atom bombasını üzerinize siz de kurtulun biz de. bu nedir ya Allah aşkına hergün kendi kendinizi öldürüyorsunuz ne cahil milletsiniz
allah ıslah etsin rabbim tüm müslümanların yardımcısı olsun
Ecmain
YAHUDİLER MÜSLÜMANLA SAVAŞMIYORLAR KARDEŞİ KARDEŞE VURDURUP KENDİSİ HİÇ LEŞ VERMİYOR,PARA HARCAMIYOR,ÜSTELİK SİLAH SATIYOR BİRDE PARA KAZANIYOR GERİ KALMIŞ ÜLKELER BU OYUNA GELİYORLAR HALA AKILLANMIYORLAR
Müslümanları ninni söyleyerek uyutuyorlar. Biz de mışıl mışıl uyuyoruz. Yüzyıllarca din adına uyutulduğumuz gibi.
bir Müslüman ülke yok mu sorunsuz olsun ölen olmasın teröristi olmasın bu ne ya Müslümanlık bu mu yeter artık
nerdeeskimüslümanlar.artıkgerçekmüslümankalmadıgibi.
Dünyada nerede bomba patlıyorsa ve bu da Müslümanın ensesinde patlıyorsa bu işte bir arıza var demektir. Dünya Müslümanları kendilerine gelmeli ve bu arızayı derhal gidermeli.
DÜNYANIN BU BÖLGESİNDE SAVAŞLAR DURMAZ İSRAİLİN İŞİNE GELİR..DÙŞMANLARI BİRBİRİNİ KIRAR..BUNLARI İSRAİL KAŞIYOR AMERİKA DESTEKLİYOR...DAHA ÇOK BOMBA PATLAR..
buyrun rabialar ne diyeceksiniz bakalım ?
bu bombalar rabialardan geliyor gibi aman bizi bulmasın
sen nesin
HOŞGÖRÜ DİNİNİN OLDUGU HER YERDE KİN NEFRET VAHŞET VAR TUAF
BAŞINI SECDEYE, KIÇINI ABD YE DAYAYAN ÜLKELERİN HALİNİ GÖRÜYORUZ
Bunu bizimkiler El-Nusra'ya yaptırıyor olmasınlar! Zira onurlu devlet politikasından vazgeçip terörizme bulaşmaya başladılar..
yaa anlayamadıgım Lubnanda Trablus sehrı var da ben mı bılmıyorum?Lıbya olmasın?
Bu bombalar neden hep müslüman mahallesinde patlıyor?
bu bombalar made in USA ve Made in Europa! ve vatikan fikir verir, kaosa önayak olur. siz hiç kavga eden iki kardeşe bıçak vererek barış sağlayan duydunuz mu? o bıçağı verene iyi insan diyebilir misiniz? işte batı sandığınız kadar medeni değil. ellerinde yer altı zenginliği olmadığından hayatta kalabilmek için sürekli birilerinin kavga etmesi gerektiğini iyi biliyorlar.
nedir bu müslümanların çektiği hristiyan ülkelerde daha rahattır müslümanlar.
Şunu bikere anlayın! Müslümanın müslümanı öldürdügü yok! Olamazda zaten. Tum bunlar Avrupa ülkelerının islam ülkelerındekı ajanlarının yaptıgı şeyler. Bunu için delile gerek yok çünkü aklı olan bir müslümamın başka bir müslümanı HEMDE CUMADA öldürmesi çok saçmadır. İstihbaratı olmayan ülkelerde bunların olması dogaldır elını kolunu sallayan ulkeye gırıyor. Aklı olan anlar bunu.
haber etmeye gerek yok hercuma beklediğimiz
bu nasıl müslümanlık.allah adını anarak adam öldürülüyor.allah adını anarak darbe yapılıyor.allah adını anarak isyan ediliyor.orta doğu allah sizden bıktı artık akıllı olun yeter artık dökülen kanlar.
akape akında ordanda oy devşirmeye çalışır işin içinde camii varya bu dinsiz kafirlerin böyle şeyleri fırsat kollar gibi bekledigini herkes biliyor.
bu işin içinde dışkaynaklar var neden bu alaylar hep müslüman ülkelerde meydana geliyor ard arda. zamanla mısırda suriyede durulacak ama buna sebeb olanlar hiç bir zaman huzur bulamayacaklar
camileri bombalama yerimi bunu yapan resmen gözü dönmüş şeytan
bu işlerin hep arkasında Yahudiler var. kutsal kitaplarında nefes alıp veren ne varsa öldüreceksin diyor. Yahudiler şimdi bu itikatları dogrultusunda orta doğuda her yerde katliam yapıyor. bu işleri yaparken herzaman taşören kullanırlar kendileri hiçbir zaman görünmezler
Arkadaşlar baıkn lütfen. iyi düşünün biraz fikir jimnastiği yapın. İsrail'in etrafındaki bütün ülkeler de karışıklık oluyor! İsrail in komşuları zayıf düşürülüyor! Avrupa nüfusu yaşlandı. Müslüman ülkelelr genç! Irak ta her gün bomba yüklü araçlar patlıyor! bunları yapanlar Avrupalılar. bir taşla iki kuş vuruyorlar! hem öldürüyor hem bizi sünni - şii diye birbirimize vurdurmaya çalışıyorlar. bizim haber ajansları da haberleri İngiliz yada israilli haber kaynaklarından alıyor ki. her haberde şii yada sünni bölgesinde saldırı diyor. bizi birbirimize kıydırıyorlar. Her olayda yabancılar suçlu.
Diğer Haberler