HABER

Lüks otomobilleri çalan çete çökertildi

ANKARA (İHA) - Ankara'da sipariş üzerine çaldıkları lüks otomobilleri sahte belge düzenleyerek satan bir şebekeye yönelik düzenlenen operasyonda 13 kişi gözaltına alındı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekiplerin 5 ay süren teknik takibinin ardından İzmir, Manisa, Kocaeli, Antalya, Düzce, Denizli ve Aydın'da eş zamanlı bir operasyon gerçekleştirdi. Düzenlenen operasyonda 13 zanlı yakalandı. Yapılan çalışmalarda, şebekenin ele başı olduğu öğrenilen F.D.'nin direk talimat verdiği A.Ö isimli yardımcısının siparişi alınan otomobillerin çalınmasını, sahte ruhsat ve belgeler düzenlenmesini sağladığı belirlendi. İmobilazer güvenlik sistemli son model otomobilleri çalmak için çete üyelerinin büyük alış veriş merkezleri, fast food ve büfe önleri gibi yerlerde uzun süre pusu kurduğu ve çalışır durumdaki araçları sürücülerin bir anlık dalgınlıklarından yararlanarak çaldıkları anlaşıldı.

Düzenlenen operasyonda, 10 lüks otomobil 2 oto kurtarıcı vinç 2 yolcu otobüsü ile parçalanmış otomobillere ait 9 motor, şasi ve motor numaralını değiştirmek için numaratör ile çok sayıda sahte plaka ve ruhsatlar ele geçirildi. Şebekenin Antalya'dan çaldıkları 2 yolcu otobüsüyle şehirler arası yolcu taşımacılığı belirlenirken İzmir'de de Ankara'dan çaldıkları iki oto kurtarıcı vinçle oto kurtarma işine girdikleri tespit edildi.

Öte yandan, şebekenin lideri F.D'nin telefonla siparişini aldığı piyasa değeri 70-80 Bin YTL'lik lüks otomobilleri birkaç bin YTL'ye sattığı yapılan çalışmalarda ortaya çıkarıldı. Asker firarisi olduğu öğrenilen F.D yapılan polis sorgusunun ardından askeri inzibata teslim edildi. Diğer zanlılar ise Adliyeye çıkarıldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler