Lüks restoranda ‘kezzap’ dehşeti

İstanbul’da restoranın çocuk oyun alanı kimyasal saldırının hedefi oldu. 3.5 yaşındaki Y.K.’nın yüzünün büyük bölümü yandı, bir gözünü kaybetti. Olay sonrası kebapçıya göre 'asitçi' tanıdık çıktı.

Lüks restoranda ‘kezzap’ dehşeti

İstanbul Ataşehir’de yaşayan Avukat Işıl G. ile Doktor Cenk K., geçtiğimiz cumartesi akşamı, 3 yaşındaki oğulları Y.K.’yı da yanlarına alarak akşam yemeğine gitti.

Bir süre önce boşanan ikili oğullarını, İstanbul’da birçok şubesi bulunan lüks restoranın birinci katındaki çocuk oyun alanına bıraktı. Kendileri ise ikinci kata çıktı.

Ancak ilerleyen saatlerde kimliği belirsiz 35-40 yaşlarında bir erkek restorana girerek, birinci kata çıktı. Çocuk oyun alanına girmek isteyen saldırgana, görevli kadın engel oldu. Kadının arkasını döndüğü sırada hızla içeri dalan adam, yanında getirdiği kimyasal maddeyi çocukların üzerine fırlattı. Ardından da sırra kadem bastı.

ÇEVREDEKİ KAMERALAR TARANDI

Polis bölgedeki bir benzinlik ile hastanenin kamera kayıtlarını incelemeye aldı. Vatan Gazetesi'nin ulaştığı ayrıntıya göre; burada yapılan incelemelerde olay saatlerinde restorandan hızla uzaklaşan bir kişi tespit edildi. Polis, avukat olan anne Işıl Güven ve ayrıldığı eşi psikiyatrist Cenk Kocakaya’nın dosyalarını da inceleme altına aldı. Saldırganın hedef gözettiği üzerinde duran polis annenin baktığı davaları ve babanın baktığı hastaları da araştırıyor. Bir bankada yönetici avukat olarak çalışan anne Işıl Güven’in ciddi bir tehdit almadığını ifade ederken, şirket adına yüklü miktarda anlaşmazlık davalarına baktığı öğrenildi. Annenin ise işinden dolayı bir saldırı olacağını düşünmediğini söylediği belirtildi. Öte yandan annenin bazı akrabalarıyla arasında sorun olduğunu belirten polis bu ilişkileri de inceleme altına aldı.

BİR GÖZÜNÜ KAYBETTİ

Saldırıda yüzüne kimyasal madde isabet eden Y.K. hemen hastaneye kaldırıldı. İlk müdahalesinin ardından Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yanık Ünitesi’ne sevk edilen küçük çocuğun sağ gözünü kaybettiği ortaya çıktı.

Kimyasal madde isabet eden ve kıyafetleri ile ayakkabılarında yanıklar oluşan E.E. ile B. Ö. isimli çocuklar ise tedavilerinin ardından taburcu edildi.

İKİ AMELİYAT GEÇİRDİ

Olayı Habertürk’e anlatan Y.’nin teyzesi Seçil A., “Kimseyle husumetimiz yok. Kim olduğunu bilmediğimiz biri oyun alanına gidip elindeki maddeyi fırlatmış. Yeğenimin hayati tehlikesi yok, ancak sağ gözü fonksiyonlarını kaybetti. Yüzünün büyük bir bölümü yanık. İki ameliyat geçirdi” dedi. Yeğeninin estetik operasyon da geçireceğini kaydeden teyze Seçil A., şöyle devam etti: “Sanırım birkaç ameliyat geçirecek. Ömür boyu bu olayı hatırlatacak yüzünde bir iz ile yaşayacak...”

KAMERALAR BAKIMDAYMIŞ

Cumartesi akşamlarının en yoğun saatler olduğunu söyleyen restoran yetkilisi Galip Okutucu da şunları söyledi: “Oyun salonunda görevli arkadaşımız yaralanan çocuk ağlayınca yüzünü yıkayıp ilgilenmiş. Sonra dadısı gelip çocuğu öyle görünce apar topar götürmüş. O gün restoranımızda kameralar aktif halde değildi. Çünkü yenileme aşamasındaydık.” Ataşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, şimdi her yerde 1.60 boylarında olan 35-40 yaşlarındaki saldırganı arıyor.

KEBAPÇIYA GÖRE ASİTÇİ TANIDIK

Ünlü bir kebapçının oyun odasında 3.5 yaşındaki çocuğun üzerine asit döken saldırganla ilgili restoran avukatları “Yakalandığında çok şaşıracaksınız” dedi.

Avukat I.G., cumartesi akşamı arkadaş grubuyla Ataşehir’deki Develi Kebap’a geldi. Genç kadın, 3.5 yaşındaki oğlunu dadısı ile birlikte restoranın oyun odasına gönderdi. İlerleyen saatlerde 35-40 yaşlarında bir erkek restorana girdi. Birinci kattaki oyun odasına yöneldi. Sakin tavırlarla odaya giren saldırgan karton bardaktaki kimyasal sıvıyı çocuğun üzerine döktü. Yere de dökülen sıvıdan başka iki çocuk da etkilendi.

Oyun odasında büyük panik yaşanırken çocuklar hastananeye kaldırıldı. Avukatın oğlunda 3’üncü derece yanık oluşurken, kimyasal madde nedeniyle kıyafetleri parçalanan diğer 2 çocuk tedavilerinin ardından taburcu edildi.

‘ÇOK ŞAŞIRACAKSINIZ’

Develi restoranın avukatı Zekeriya Güngör, meslektaşı Başar Gündüz’le birlikte yaptığı açıklamada saldırganın kimliğinin tespit edildiğini söyledi. Zekeriya Güngör açıklamasında şöyle dedi: “Saldırgan kişi tespit edildi. Ancak hâlâ yakalanmadı. Bu işin takipçisiyiz ve şikâyetçiyiz. Bizim güvenlik zafiyetimiz yok. Kameralarımızın çalışmadığını söyleyemeyiz.” Avukat Başar Gündüz de “Aile zaten saldırıyla ilgili bazı şeyleri bildiğinden dolayı, sosyal medyadaki iddialara önem vermemektedir. Saldırgan kişinin kimliği tespit edildi ve öğrendiğinizde çok şaşıracaksınız. Somut delillerle kişi tespit edildi” dedi. Öte yandan olayı soruşturan Asayiş Şube Müdürlüğü yetkilileri, saldırganın kimliğinin belirlendiği bilgisini doğrulamadı.

ÇOCUĞUN İKİ GÖZÜ DE TEHLİKEDE

Vücuduna asit gelen 3.5 yaşındaki çocuğun tedavisi devam ediyor. Çocuğun iki gözünü de kaybetme riski olduğunu belirten hastane yetkilileri “Asit nedeniyle iki gözde ve yüzünde yanıklar var. En ciddi yanıklar göz kısmında. Bir ameliyat oldu. Daha sonra kök hücre tedavisi düşünülecek” dedi.

O MEKANDAN AÇIKLAMA GELMİŞTİ

17 Ekim Cumartesi akşamı Ataşehir Şubemizde bizleri büyük üzüntüye boğan, adı tarifsiz bir olay yaşanmıştır. Söz konusu olay adli makamlara intikal eden ve Adli Makamlar tarafından titizlikle araştırılan, soruşturması devam eden bir olaydır. Ayrıca şirketimiz üzerine düşen tüm yükümlülük ve sorumluluğu yerine getirerek Adli Makamlar ile tüm bilgileri paylaşmakta ve her türlü yardımda bulunmaktadır.

Bu kapsamda Adli Makamların talebi doğrultusunda soruşturmayı güvenli ve sağlıklı bir şekilde yürütebilmesi için bugüne kadar tarafımızdan bir açıklama yapılamamıştır.

Soruşturmanın selameti açısından yapamadığımız açıklamalar nedeniyle sosyal medyada ve bugün de çeşitli basın kuruluşları tarafından yapılan, kesinliği henüz netlik kazanmayan ve kamuoyunda markamız Develi ile ilgili olarak bilgi kirliliğine neden olan gerçek dışı haberler nedeniyle bu açıklamayı yapmak bir zaruret olmuştur.

Dileğimiz, öncelikle küçük yavrumuzun bir an önce iyileşmesi ve olayın failinin bulunmasıdır. Şirketimiz tarafından da gerek ailenin yanında olarak gerekse şikayetçi olunarak sürecin takipçisi olduğumuzu ve süreç içindeki tüm gelişmeleri kamuoyu ile paylaşmaya ve kamuoyunu aydınlatmaya devam edeceğimizi bildirmek isteriz.

Saygılarımızla,

Develi Restaurantları

OLAY SOSYAL MEDYADA DA TEPKİYE NEDEN OLDU

İstanbul'da meydana gelen olay çocuk sahibi binlerce insanda büyük korku ve paniğe neden olurken, sosyal medyada vahim olayla ilgili büyük tepkiler oluştu.

İşte olaya gelen binlerce tepkiden bazıları...


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 18 yorum
Bu ruh hastaları elini kolunu sallayarak toplumun içerisinde dolaşıyor. Hiç bir yerde güvende değiliz.
@alakar RUH HASTALARI İNSANLARI BARIŞ MİTİNGİNDE CANLI BOMBA PATLATIRSA BU VATANDAŞ DA MASUMLARA KEZZAP ATAR (ağla Türkiye)
kezzap gibi tehlikeli kimyasal maddeler yasaklanmalı veya satışı için çok güvenlik önlemi alınmalı
Arkadaşımın kız arkadaşı avukat hanım ve olayı duyunca çok üzüldüm.İki gündür şoktayım çok acıklı ve dehşet verici.Develi restorantada yazıklar olsun.Güvenlik yok elini kolunu sallayan girebiliyor.Lüks lokantaya git oyun parkına güvenip teslim et sonra orda çalışanın belalı sevgilisi gelsin kıza atacağıjna çocuklara atsın kezzabı.Kartal eğitim hastaneside 4saat bekletıyor birşey yapmadan.Bir gözü tamamen diğeride yuzde 70 görmeyecek artık.3,5yaşında bir çocuk bir daha göremeyecek .Ağlıyormuş sürekli gözlerimi ne zaman açacaksınız diye.Yapanı yakalayıp asmalılar.Ailesine Allah sabır versin...
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler