HABER

"M-60 tankları Kayseri'de yapılacak"

"M-60 tankları Kayseri'de yapılacak"

KAYSERİ (İHA) - Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, İsrail'de denemesi tamamlanan M-60 tanklarının Kayseri'de üretileceğini belirterek, "M-60 tanklarının İlki İsrail'de İsrail ve Türk mühendisleri ile beraber yapıldı. Artık tankların tamamı Kayserili işçiler ve mühendislerimiz tarafından yapılacak" dedi.

Melikgazi Kültür Merkezi konferans salonunda gerçekleşen Adalet AK Parti Melikgazi İlçe Kongresi'ne katılmak üzere Kayseri'ye gelen Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, konuşmaları sırasında partilileri güldürdü. Olağan kongrenin siyasi konuşmalarla ilgili maddesinde kürsüye gelen Bakan Gönül, dün Kars Sarıkamış'ta gerçekleştirilen Silahlı Kuvvetlerin tatbikatından bilgi verdi. Yapılan tatbikatın dünyanın en iyi tatbikatlarından birisi olduğunu ifade eden Bakan Gönül, "Kara Kuvvetleri, tank birlikleri, zırhlı birlikler, helikopter birlikleri ve hava kuvvetleri eksi 20 derece soğukta tatbikat yaptı. Milletimizin güzide evlatlarının, gerekirse iaşesinden keserek ordusuna aktardığı en iyi teçhiz edilmiş olarak çok iyi bir tatbikat gerçekleştirildi" dedi.

Denemesi İsrail'de yapılan M-60 tanklarının yapımının Kayseri'de devam edeceğini kaydeden, Bakan Gönül, "M-60 tanklarının İlki İsrail'de İsrail ve Türk mühendisleri ile beraber yapıldı. Artık tankların tamamı Kayserili işçiler ve mühendislerimiz tarafından yapılacak. Dünyanın en iyi tankları haline geldi M-60 tankları" diye konuştu.
Konuşmasının arasında esprili fıkralar anlatarak AK Parti'li delegeleri güldüren Bakan Gönül, konuşmasının aralarında bolca İranlı ünlü fıkracı Beşeri'nin fıkralarına yer vererek, muhalif partilere göndermelerde bulundu. Konuşmasının arasında verilen rakamları ve bilgileri AK Parti'ye oy veren vatandaşa anlatmaları gerektiğini söyleyen Bakan Gönül, "Anlattığım fıkrada olduğu gibi, eğer ki siz yaptığımız icraatları muhalif partililere ne kadar anlatırsanız anlatın, onlar benim dediğim dedik diyeceklerdir. Onun için siz anlatılanları ve yapılan işleri, icraatlarımızı bizlere oy veren, vatandaşa halka anlatın. Onların bilmesi gerekir" şeklinde konuştu.
Bakan Gönül, daha sonra kongreden ayrılarak, partililerle birlikte Elmacıoğlu İskender'de öğle yemeği yiyerek, Ankara'ya hareket etti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön