HABER

Macar basını: "Bosna: En İyi Akraba"

Avrupa Futbol Şampiyonası eleme grubunda Türkiye'nin dün gece İstanbul'da, Bosna-Hersek karşısında aldığı 1-0'lık galibiyet Macaristan basınında geniş yer buldu.

Macaristan'ın en büyük günlük spor gazetesi olan Nemzetisport Türkiye'nin galibiyetiyle ilgili ilginç bir manşet kullandı. Günlük 300 bin tiraja sahip olan spor gazetesi tam sayfa, "Bosna: En İyi Akraba" başlığı attı. Gazete haberin devamında, "Türkiye zorlanmasına rağmen Nihat'ın golüyle kazanmasını bilerek finallerin yolunu tuttu" diye yazdı.

Nemzetisport haberinde ayrıca şu ifadelere yer verdi: "Dün gece grubumuzda heyecan doruktaydı. Türkiye, Malta'dan gelen haberle daha da panikledi. Norveç'in 2-0 önde olduğunu duyan Türkler bir an önce gol atabilmek için büyük stres yaşadı. Ancak Villerreal'in son haftalarda formda olan futbolcusu Nihat'ın, Oslo'dan sonra İstanbul'da da sahneye çıkmasıyla sorun giderildi. Baştan sona kadar stres nedeni ile gerçek oyununu sahaya yansıtamayan Ay-yıldızlılar, maçın son düdüğü ile derin bir 'oh' çektiler ve üçüncü kez finallere gitmeyi başardılar."

Hid Magazin gazetesi ise, "Türkiye daha önce bitirmeliydi" başlığını attığı haberinin devamında, "Gruplar belirlendiğinde Türkiye ve Yunanistan'ın güle oynaya finallere gideceği tahmin edilmişti. Yunanistan güle oynaya gitti, ancak Türkiye zorlandı. Ay-yıldızlılar, deplasmanda yenildiği Bosna-Hersek karşısında dün gece İstanbul'da zorlanmasına rağmen 1-0 kazanarak finallere gitmeyi başardı. Fatih Terim derin bir 'oh' çekti" diye yazdı.

Geri Dön