HABER

Maçın ardından

ELAZIĞ (AA) - TFF 1. Lig'de Çaykur Rizespor'u 3-1 mağlup eden Elazığspor'un teknik direktörü Mehmet Altıparmak, futbolcularının iyi mücadele ederek hak ettikleri bir galibiyeti aldıklarını söyledi.

Altıparmak, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, oyunu çok istediklerini ve güzel bir mücadelenin sonucunda rakipleri karşısında farklı bir galibiyet aldıklarını belirtti.

Alınan galibiyetten dolayı futbolcularını tebrik eden Altıparmak, şöyle konuştu:

''Diğer maçların sonuçlarına göre bugün aldığımız üç puan bizim için altın puan değerindeydi. Çok iyi bir takıma karşı oynadık ama kendi gücümüzü de biliyorduk. Özellikle kendi sahamızda taraftarımıza böyle bir galibiyet hediye etmek hepimizin en büyük amacıydı. Balıkesirspor Baltok ve Altınordu maçlarında galibiyet hediye edememiştik ama artık iç sahadada kazanmaya başladık. Çaykur Rizespor gibi bir takımı 3-1 ile geçmek hem moral olarak hem de motivasyon olarak bizim için çok önemliydi. Sadece bir maç kazandık, ayağımızı yere basıp bu maçı unutacağız ve önümüzdeki Ümraniyespor maçına hazırlanacağız.''

- Çaykur Rizespor cephesi

Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Hikmet Karaman ise maçın ilk yarısında kontrolün kendilerinde olduğunu ve önemli pozisyonlara girdiklerini dile getirdi.

Maçta, Milosevic'in sakatlanıp oyundan çıkmasının ardından aleyhlerine verilen penaltının tartışılır olduğunu aktaran Karaman, şunları kaydetti:

''Bu konuda fazla yorum getirmek istemiyorum ancak esas yorum getirmek istediğim ikili mücadelelerde çok sarı kart yedik. Bazı ikili mücadeleli bölümlerde takdir haklarınıhakem Elazığspor'dan yana kullandı. 1-1'den sonra kornerden rakibe çok rahat pozisyon verip kafayı vurdurmamız ve sonrasında oynadığımız oyun ve mücadele gücü bize yakışmadı. Burada Elazığspor taraftarının vermiş olduğu coşkuyla rakip mücadele gücünü daha çok artırdı. Özellikle penaltı bölümünden sonra, hatta 1-1'den ve 2-1'den sonra bizim de kaçırdığımız net pozisyonlar var. Ama son 10 dakikalık bölümü daha iyi oynayabilir ve daha iyi kontrol edebilirdik.''

Geri Dön