HABER

Maçın ardından

- Atiker Konyaspor Teknik Direktörü Özdilek: "Moral olarak biraz kötüyüz. Ancak camia olarak da futbolcular olarak da bunun altından kalkabilecek güçte olduğumuza inanıyorum" - Bursaspor Teknik Direktörü Le Guen: "Konya gibi zor bir deplasmanda böyle bir sonuç almamız ve omurgayı oluşturan oyuncularımızın eksik olmasına rağmen gösterilen performanstan son derece memnunum"

Atiker Konyaspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, Süper Lig'in 14. haftasında Bursaspor'a 3-0 mağlup oldukları maça ilişkin, "Moral olarak biraz kötüyüz. Ancak camia olarak da futbolcular olarak da bunun altından kalkabilecek güçte olduğumuza inanıyorum." dedi.

Özdilek, karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında, kapanan bir takıma karşı oynayacaklarını bildiklerini ve hazırlıklarını buna göre yaptıklarını söyledi.

Savunma anlayışı iyi olan bir takıma karşı oynadıklarının altını çizen Özdilek, şunları kaydetti:

"Hızlı hücumlarla gol bulmaya çalışan bir Bursaspor bekliyorduk. Özellikle son 3-4 gündür bu yönde çalışmalarımız oldu. Kalemize ilk atak, gol oldu. Baskılı oyun devam ederken hızlı hücumdan, bireysel oyuncu yeteneğinden ikinci golü yedik ve bu, bizi biraz demoralize etti. Üçüncü golden sonra oyundan tamamen bir düşüş oldu. Aslında üçüncü bölgeye kadar çok iyi geliyoruz, yönü değiştiriyoruz, içeri koşular yapıyoruz. Ancak bitiricilik ve son vuruş anlamında sıkıntımız bütün çalışmalarımıza rağmen devam ediyor."

İkinci yarının başında birçok pozisyona girdiklerini ifade eden Özdilek, "3-3'ü yakalayabilir miydik? Futbolda her şey var. Tabii moral anlamında biraz aşağı düşmüş bir oyuncu grubu vardı. Bir aydır 7 günde 3 maç oynayarak geliyoruz. Kadro derinliğimiz bu anlamda zaman zaman bizi sıkıntıya sokuyor. Sonucunda bakıldığı zaman eksiklerimizin ne olduğunu biliyoruz. Moral olarak biraz kötüyüz. Ancak camia olarak da futbolcular olarak da bunun altından kalkabilecek güçte olduğumuza inanıyorum." diye konuştu.

Konyaspor camiasının son dönemde sıkıntılı bir süreçten geçtiğini vurgulayan Özdilek, "Biraz sakin olmak gerekir. Eksiklerimizin farkındayız. Amacımız son 3 maçta alabileceğimiz maksimum puanı alıp, eksikleri gidererek ikinci yarıya daha sağlıklı başlamak olacak. Evet, bulunduğumuz süreç zor bir süreç. Şu süreçte oyunculara destek olup sahip çıkmak gerekir. Konyaspor camiası bunu yapabilecek güçtedir." değerlendirmesinde bulundu.

- Le Guen: "Aldığımız sonuçtan mutluyuz"

Bursaspor Teknik Direktörü Paul Le Guen ise Konya gibi zorlu bir deplasmandan galibiyetle ayrıldıkları için mutlu olduklarını söyledi.

Futbolcularına gösterdikleri performanstan dolayı teşekkür eden Le Guen, "Konya gibi zor bir deplasmanda böyle bir sonuç almamız ve omurgayı oluşturan oyuncularımızın eksik olmasına rağmen gösterilen performanstan son derece memnunum. Aldığımız sonuçtan mutluyuz. Oyuncularımı tekrar kutluyorum." ifadelerini kullandı.

Bir gazetecinin "Maçlarda taraftar desteğini nasıl buluyorsunuz?" sorusuna Le Guen, "Stadımızın doluluğu benim için her zaman mutluluk verici. Ancak şimdiye kadar yeni stadımızın tam dolduğunu hiç duymadım. Önümüzdeki hafta oynayacağımız Fenerbahçe maçı, bunun için büyük bir fırsat olabilir. Bu maçta taraftarlarımızın yeni stadı doldurması bize ayrı bir güç verecektir." yanıtını verdi.

(AA)

Geri Dön