HABER

Macron'a göre Yunanistan Osmanlı'ya karşı mücadele ederek Avrupa'nın kalbinde yer aldı

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Yunanistan'ın, Osmanlı İmparatorluğuna karşı mücadele ederek Avrupa'nın kalbinde yer alan ülke haline geldiğini iddia etti. Macron, bunun Avrupa'nın tarihinde ilk olduğunu ve Avrupa için çok şey ifade ettiğini dile getirdi.

Macron'a göre Yunanistan Osmanlı'ya karşı mücadele ederek Avrupa'nın kalbinde yer aldı

Macron, Paris'te bulunan Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis ile Louvre Müzesindeki "Paris-Atina: Modern Yunanistan'ın doğuşu" adlı sergiyi ziyaret etti.

"YUNANİSTAN BİZİ BİZ YAPAN MEDENİYETİN BEŞİĞİDİR"

Burada konuşma yapan Macron, Yunanistan'ın "devlet-ulus" olmadan önce bir medeniyet olduğunu, bu nedenle Fransa'nın bu ülkeyi desteklediğini belirterek, "Yunanistan bizi biz yapan medeniyetin beşiğidir." ifadesini kullandı.

"AVRUPA İÇİN ÇOK ŞEY İFADE EDİYOR"

Yunanistan'ın Osmanlı İmparatorluğuna karşı mücadele ederek Avrupa'nın kalbinde yer alan ülke haline geldiğini öne süren Macron, bunun Avrupa'nın tarihinde ilk olduğunu ve Avrupa için çok şey ifade ettiğini dile getirdi.

Öte yandan Fransız basınındaki haberlerde, Miçotakis'in Paris'e ziyaretinde Fransa ile Yunanistan'ın arasında savunma alanında birkaç milyon avroluk yeni bir anlaşma sağlanabileceği belirtildi. (AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 32 yorum
ne osmanliymis be adamların içine oturmuş unutmuyorlar
CHP unutabildimiki bir ülke içten yıkılır hain içten oldumu o ülke işkale mahkumdur Allah CC hainlere bozgunculuk çıkaranlara fırsat vermesin bozguna uğratsin nesillerini kurutsun amin
oturmamış ciğerini delmiş
Yunana uçak satacak yine belli
yunan medeniyetinin beşiğide bu günkü ırak topraklarıdır
amma salladin ha
Geri Dön