Macron'dan operasyon yorumu: Türkiye ve Rusya'nın arasını açtık

Fransa Cumhurbaşkanı Macron, Suriye'ye yönelik operasyonun, Rusya ve Türkiye'nin arasını açtığını ileri sürdü. Macron, ABD'yi Suriye'de kalmaya da kendisinin ikna ettiğini söyledi.

Macron'dan operasyon yorumu: Türkiye ve Rusya'nın arasını açtık

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron bir açıklama yaparak, Suriye'ye yönelik operasyonu değerlendirdi. Macron, operasyonun 'yasal' olduğunu ve uluslararası topluluk çerçevesinde gerçekleştirildiğini söyledi.

"TÜM HEDEFLERİ VURDUK"

ABD ve İngiltere ile ortaklaşa gerçekleştirilen saldırı çerçevesinde Fransız jetlerinden ateşlenen tüm füzelerin hedefini vurduğunu ileri süren Macron, Suriye'ye karşı savaş ilanında bulunmadıklarını da sözlerine ekledi.

"TÜRKİYE İLE RUSYA'NIN ARASI BOZULDU"

Ankara saldırıya onay verdiği için saldırının Türkiye ile Rusya'nın arasını bozduğunu ileri süren Macron, Putin'le görüşmelerinde ise Rusya Devlet Başkanı'na 'Suriye'nin kimyasal silah kullanmasında Moskova'nın suç ortağı olduğunu söylediğini' aktardı. Buna rağmen Fransa Cumhurbaşkanı, Paris'in Rusya, Türkiye ve İran'la Suriye konusundaki diyaloğu, anlaşmanın gerekli bir parçası olarak gördüğünü kaydetti.

Macron ayrıca, ABD yönetimini Suriye'de uzun vadede kalmaya Paris'in ikna ettiğini söyledi.

BEYAZ SARAY'DAN AÇIKLAMA: ABD'NİN SURİYE'DEKİ MİSYONU DEĞİŞMEDİ

Beyaz Saray yönetiminden yapılan açıklamada, ABD'nin Suriye'deki misyonunun değişmediği belirtilirken, Başkan Donald Trump'ın Amerikan güçlerinin 'mümkün olduğunca çabuk' geri dönmelerini istediği vurgulandı.

Sözcü Sarah Sanders'ın yaptığı açıklamada, "ABD misyonu değişmedi. Başkan ABD güçlerinin mümkün olduğunca çabuk bir şekilde eve dönmelerini istediği konusunda net. IŞİD'i tamamen yok edip, bir daha ortaya çıkmasının önüne geçecek koşulları yaratmak konusunda kararlıyız. Buna ilaveten, bölgesel müttefik ve partnerlerimizin, bölgeyi güvenlik altına alabilmek için gerek askeri gerek finansal açıdan daha büyük sorumluluk almasını bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 16 yorum
KANDİL GECESİ MÜSLÜMAN BİR ÜLKENİN VURULMASINA KALKIP DA ŞİMDİYE KADAR DURDUĞUNUZ HATA DİYE SEVİNİRSEK, MACRON TÜRKİYE İLE RUSYANIN ARASINI AÇTIK DİYE DEMEÇ VERİR. YARIN RUSYA DA SIRTINI DÖNERSE SAP GİBİ ORTADA KALMAZ MIYIZ. ŞİMDİ BEYİİNSİZ TAKIMI ONLARA DA BUNLARA DA YETERİZ DİYE İPE SAPA GELMEZ YORUMLARA BAŞLARLAR. TUTARLI BİR DIŞ POLİTİKA GÜTMEK LAZIM.
Aramızın iyi olduğu bir somali var zaten .
yalancı ile deli buluşmuş bizi çekiştiriyor
Sen neymissin be kucuk eniste biz bilmiyormusuz:))
Dış politikamızda aynen iç politikmız gibi freni patlak araç gibi savruluyor,düne kadar 5000 tır dolusu pkk.ya silah veren abd.ye ey amerika diyenler bugün akdeniz açıklarındaki amerikan füze gemisine binmek için yarış halindeler,pkk ya verilen silahları gerimi aldılar acaba.klasik akp.siyaseti,kim önde ise onun gemisine bilet alırlar,Sn.Erdoğan meydanlarda 1 yıldan buyana savaştan ,muhalefete,kılıçoğluna çıkışmaktan başka birşey söylemiyor,ekonominin yanından dahi geçmiyor.dolar 4 bin avro 5 bin oldu,madem batılılar yaptı,o halde şimdi niye batılıların gemisine bindiniz.
Dingil kendi ülken cayır cayır yanıyot çıkmışsı Türkiyeyi ağzına almışsın ilk seçimde sarkozy gibi gidicisin ama Erdoğan yoluna devam edecek.
Rusya ile Türkiye'nin arası açılmaz. Zira her iki ülkede yalnız kaldı. Türkiye'nin pozisyon u doğru yerde.
Bu şaka mı ya, bu kadar amatörce devlet mi yönetilir. Rusya ile aramızı bozmuş, putin ile Erdoğan ı kendi sanıyor. Macron, adamlar ceketini atsalar senden daha iyi devlet yönetir. Sizin ne yapmaya çalıştığınızı sanki bilmiyorlar. Bırak bu işleri önce kendi ülkene bir bak, Fransa yı bugün yine göstericiler yakıp yıkmış.
Gerçekten Türkiyenin boyunu aştı ama..adamlar doğru soyluyor..teknolojıyı 100 yıl geriden takip eden bir ülkenin ne işi var..boşuna horızlanıyoruz
Sonuçsuz ve şov amaçlı olduğu belli... boş bir saldırıyı biz neden destekledik?
Zaten istedikleri o ruslarla aramızın iyi olmasını istemiyorlar amaçları rusyayla bisi karşı karşıya getirmek fetoculara rus uçağını dürüsttüler oyunları ortaya çıktı rusya artık çok iyi biliyor avrupa ve abd nin yaptığı oyunlari
doğru söylüyor bizim cevdetler müslümanlara hristiyanların saldırısını onaylıyor doğru yakalandılar bu kadar basit.
Öyle bir dünya ki tüm zalimlere karşı gelirsen neredeyse yalnız kalıyorsun.
Kimsenin kimseyi arasını açtığı yok.Onda bunda şundadır mavi boncuk kimdedir.Mavi boncuk kimdeyse benim gönlüm ondadır diyenler fırıl fırıl dönmeye devam ediyor.Fırfır oldukları içinde milletin adam gibi duruşlarını hazmedemeyip böyle iblisani yollara başvuruyorlar.Rusun uçağını biz düşürdük yine olsa düşürürüz diyen se, yemeyince fetö düşürdü diyen yine sen.Ey amerika diyen sen yemedi amerika iyiki vurdu diyen yine sen.Rus'un yanındamısın,Amerika'nınmı yanındasın Salih Müslümün'mü Esad'ınmı?Herkese mavi boncuk dağıt nereye kadar? .Sonu belli olan yola gir yemeyincede millet aramızı bozdu de.
Suriyede ABD kaybetmişti, İsrail ve İngiliz ajanları bir plan hazırladı. bu kimyasalı İsrail ajanları patlattı, Suriyeye saldırılmasını meşru hale getirmekti amaç ve bu karkaşadan İsrail balık tutmalıydı. ve Suriyenin parçalanmasıyla topraklarını geliştirmek Tehditlerden kurtulmaktı amaç. İyi bir tiyatro oynandı. Plan İngilizlerden Uygulama İsrailden, Bombalama ABD den. Ortadoğunun kan emici vampirleri keneleridir Bu ülkeler. Suriye her şey düzelmişken belirlediği hedefi aimışken niye kimyasal kullansınki. Bölgenin asıl teröristleri ABD ve İsraildir.
BİZ ABD İLE DEĞİL ŞU AN DİNİMİZLE TESTE TABİYİZ...ABD HZ ALLAH NAZARINDA SANİYE ŞANSI YOK TUZ İLE BUZ OLMASI İÇİN...
Diğer Haberler