Maduro yaptırım kararı sonrası ilk kez konuştu! Zehir zemberek sözler!

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, ABD'nin, ülkenin petrol şirketleri PDVSA ve Citgo'ya yaptırım kararı almasına ilişkin, "Bu yaptırım kararlarıyla Citgo'yu Venezuelalılardan çalmak istiyorlar. Böylelikle anlıyoruz ki ABD'nin amacı Venezuela'nın zenginliklerine el koymak. Venezuela'nın çıkarlarını korumak için ABD'ye gereken yasal cevabı vereceğiz." dedi.

Maduro yaptırım kararı sonrası ilk kez konuştu! Zehir zemberek sözler!

ABD ile tüm diplomatik ilişkileri geçen hafta kesen Devlet Başkanı Maduro, bu ülkeden ayrılan Venezuelalı diplomatları başkent Caracas'taki Devlet Başkanlığı Sarayı Miraflores'de ağırladı.

"GEREKEN YASAL CEVABI VERECEĞİZ"

Maduro, ABD'nin Venezuelalı petrol şirketleri PDVSA ve Citgo'ya yaptırım uygulamasına ilişkin, "Bu yaptırım kararlarıyla Citgo'yu Venezuelalılardan çalmak istiyorlar. Bu, yasa dışı bir yoldur. PDVSA ve Citgo yöneticilerine gerekli yasal işlemleri başlatma talimatı verdim. Böylelikle anlıyoruz ki ABD'nin amacı Venezuela'nın zenginliklerine el koymak. Venezuela'nın çıkarlarını korumak için ABD'ye gereken yasal cevabı vereceğiz." diye konuştu.

"YAPTIRIM KARARINI GUAİDO İSTEDİ"

Maduro, yaptırım kararlarının, kendisini ülkenin "geçici devlet başkanı" ilan eden Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido'nun isteği doğrultusunda alındığını söyledi.

"DİPLOMATLARA PARA TEKLİF EDİLDİ"

Maduro, ABD'deki Venezuelalı diplomatik temsilcilere saf değiştirmeleri için para teklif edildiğini ancak diplomatların bunu kabul etmediğini dile getirdi.

MUHALEFETE DİYALOG ÇAĞRISI

Muhalefete diyalog çağrısını yineleyen Maduro, "Ülkedeki birçok muhalif liderin, ülkenin şu anda gitmekte olduğu aşırılığa karşı olduğunu biliyorum ancak susmaya devam ederseniz siz de Venezuela'da olacaklardan sorumlu olursunuz. Şimdi vakit cesaret, darbeye 'Hayır' deme, diyalog masasına oturma vaktidir." ifadelerini kullandı.

Maduro, Venezuela'nın tarihi bir mücadeleyle karşı karşıya olduğuna dikkati çekerek, "Tarihi günler yaşıyoruz, tarihi bir savaşla karşı karşıyayız. Darbe ve müdahalecilik zamanı 20. yüzyılda kaldı. Venezuela, 20. yüzyıla geri dönmeyecek. Venezuela, kendi çizdiği demokratik ve özgür yolunda ilerlemeye devam edecektir." şeklinde konuştu. (AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 41 yorum
inşallah kazanırsınız
Bir ülkede “muhalefet”in ne kadar önemli olduğunu gördük sayende. Seçimlere asla ve asla gölge düşürmemek lazım sevgili okur. Yoksa hep beraber Emperyalistlerin “madurosu” oluruz.
@nkahraman34 bu bahanelerle senin gibi kendini akıllı zanneden zavallıları kandırırlar ancak, utanmadan arsızca emperyallerin yanında yer alabiliyorsunuz abd tarafından petrol yataklarına el konulmak istenen bir devlet direniyor seçilmiş başkanı direniyor ama siz karşısında yer alıyorsunuz insan içine çıkacak çıkacak yüzünüz olmaması lazım ama nerde olmuş kösele derisi sizinki
@moland geç bu işleri kimsenin bir şeye el koymak gibi niyeti yok yabancı kaynaklarda görebilirsin açlıktan ölen binlerce venezuellalı var savunma şu maduroyu
@dimitradon Amerika o kadar Venezüela sevdalısıysa , petrol satmasının önüne engel koymasın. Lafa gelince en büyük kapitalist emperyalist karşıtı sizlersiniz.. Çakma milliler sizi!!!!
tek adam,petrol zengini ülke borç içinde,biz neyse borcumuz var ama petrol zengini değiliz.
mal kafa hala tek adam vırt zırt
@alaettinaslan SADDAMA,KADDAFİYE TEK ADAM DEDİLER DE NE OLDU?SİMDİ IRAK VE LİBYA DAHA MI MUTLU?
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler