Maganda kurşunu düğünü mateme çevirdi

Ağrı'da dün akşam bir düğünde açılan ateş sonucu 7 yaşındaki çocuk öldü, 1 genç bayan ağır yaralandı.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Orhan Alpaslan Caddesi'nde yapılan kına gecesinde tabanca ve av tüfeği ile ateş edilmesi sonucu 2 kişi yaralandı. Kurşunun isabet etmesi sonucu M.K (7) ile A.K (27) ağır yaralandı. Ağrı Devlet Hastanesi'ne kaldırılan yaralılardan M.K., yapılan müdahaleye rağmen hayatını kaybetti. Iğdır'da bir hastanede hemşire olarak görev yapan diğer yaralı A.K. ise yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı. A.K.'nin halasının oğlunun düğününe geldiği öğrenildi. M.K.'nin cesedi, otopsi için Trabzon Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

AĞRI EMNİYET MÜDÜRÜ: SİLAH KULLANMAK ŞAN, ŞÖHRET, CESARET İŞİ DEĞİLDİR

İl Emniyet Müdürü Bayram Coşkun, bir cehalet sonucu meydana gelen olayın bir çocuğun ölmesine ve bir genç bayanın yaralanmasına sebep olduğunu belirtti. Silah kullanmanın cesaret, şan ve şöhret işi olmadığını vurgulayan Coşkun, "Bir cehaletin sonucudur. Bir örf ve adet ile örtüşmediği gibi bir ahlaki davranış değildir. Yasal olamayan bir davranıştır. Bu olay sonucu bir düğün sahibinin akrabasının çocuğunun ölmesine ve baharında bir genç bayanının yaralanmasına sebep oldu. Düğün sevincinin bir kedere dönüşmesine sebep oldu. Bunun hüznünü yaşıyoruz. Herkesi üzen bir hadisedir. Artık herkes bu silah kullanma anlayışını terk etmeli ve bu tür olaylar son bulmalıdır." şeklinde konuştu.

Emniyet Müdürü Coşkun, silah kullanımı ile ilgili olarak daha önce çeşitli kampanyalar düzenlediklerini ifade etti. 'Silahlı sevince son' ve 'oyuncak silahını getir, oyuncak arabanı götür' kampanyalarını yaptıklarını dile getiren Coşkun, iyi sonuç aldıklarını ve halkın bu noktada dikkatini çektiklerini söyledi.

Coşkun, "Silah kullanımı son bulmalıdır." dedi. CİHAN

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
Korkaklar silah kullanır. Belinde silahla gezen soytarı tiplilerin genel eğiliminin halk tabiriyle "top" oldukları. Bunun psikolojik eğilimini ters göstermek ve çevresine "asla" imajını verebilmek için silah taşıdıkları bilinen bir gerçektir. Yani, görevi dışında silah taşıyanlar potansiyel bir "top" tur
Diğer Haberler