HABER

Mahkumların "alo" sevinci

ŞANLIURFA (İHA) - Adalet Bakanlığı tarafından hayata geçirilen mahkumların yakınlarıyla telefonla görüşebilmesi sisteminin, Şanlıurfa'da da uygulanacağı belirtildi.

Toplam 575 hükümlü ve tutuklunun bulunduğu Şanlıurfa Kapalı ve Yarı Açık Cezaevi'nde, Adalet Bakanlığı'nın izniyle kurulan 50'ye yakın digital telefon vasıtasıyla, mahkumların haftanın bir günü 10'ar dakika aileleriyle görüşebilmelerine imkan sağlanacağı açıklandı.

Projenin alt yapı çalışmalarının tamamlandığını belirten Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcısı Rıza Can, cezaevi müdürlüğü ve cezaevi savcılığıyla ortak bir çalışma gerçekleştirdiklerini belirterek, "Cezaevi müdürlüğüne yakınlarının telefon numaralarını bildiren bütün hükümlü ve tutuklular, kurulan telefon kabinlerinde aileleriyle haftanın bir günü 10'ar dakika görüşebileceklerdir. Bütün tutuklu ve hükümlüleri kapsayan bu uygulama mahkumlar arasında sevinçle karşılandı. Eğer 35 cezaevi arasında uygulanan projede başarı sağlanırsa, sistem Adalet Bakanlığı tarafından Türkiye genelindeki cezaevlerinde daha yaygın hale getirilecektir" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön