SPOR

CANLI

Mainz, 2 bin 700 metre yükseklikte kamp yaptı

Almanya 1. Ligi'nde mücadele eden Mainz'ın teknik direkötrü Martin Schmidt, dünyayı şaşırtan bir karar alarak takımını 2 bin 700 metre yükseklikteki dağlarda kampa aldı.

Mainz, 2 bin 700 metre yükseklikte kamp yaptı

Almanya Bundesliga ekiplerinden Mainz, devre arası kamp için görülmemiş bir uygulamaya gitti.

İspanya'nın Marbella adasında yapacakları 6 günlük kamp öncesi sürpriz bir karara imza atan teknik direktör Martin Schmidt takımı Alp Dağları'na götürerek yerden 2 bin 700 metrede ilginç bir programa imzasını attı.

2 BİN 700 METREDE KURULAN ÇADIRLARDA KALDILAR

Pazartesi sabah trenle İsviçre'ye hareket eden futbolcular, "nabzı artırmak" sloganıyla 2 bin 700 metrede kurulan çadırlarda kaldı. Sadece iki günlük bu program boyunca özel kar ayakkabılarıyla 1 kilometre yürüyen oyuncular soğuk karşısında oldukça zorlandı. Önden yürüyen teknik direktör Schmidt bile , "100 metre sonra tükendim" ifadeleriyle ne kadar zorlu bir yola çıktıklarını kabul etti.

-20 DERECEDE SOĞUĞA MEYDAN OKUDULAR

Himalaya Dağları'na tırmanan dağcıların kullandığı özel 2 ya da 4 kişilik çadırlarda kalan futbolcular, yaşadıklarını deneyimden oldukça memnun kaldıklarını açıklarken, gece -16 ile -20 arasında değişen soğuğa adeta meydan okudular. Bu şaşırtıcı deneyimin ardından Mainzlı futbolcular Marbella'daki sıcak kamp için İspanya'nın yolunu tuttu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
Bızım Türk futbol takımlrıda kendını Profosyenel sanan ınsanlar ancak sıcağa Antalya'ya kaçsınlar
O havada çük bile donar Nasıl kalmışlar orada helal olsun.
Takım
O
Av
P
Geri Dön