HABER

Mal paylaşımına tepki

GAZİANTEP (İHA) - Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Gaziantep Milletvekili Fatma Şahin, Medeni Kanun'da yapılan değişiklikle eşler arasında mal paylaşımı protokolü yapılmasını doğru bulmadığını söyledi.

Milletvekili Fatma Şahin, partisinin Gaziantep il binasında düzenlenen basın toplantısında gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. Türk kadınının güçlendirilmesi için Meclis'te çalışmalarının devam ettiğini belirten Şahin, "Medeni Kanun'da yapılan ve eşler arasında mal paylaşımını getiren uygulama doğru değil. Bu değişiklik aile içinde mal bölüşümünü getirerek aileyi ortaklığa dönüştürmektedir. Oysa aile bir ortaklık değildir. Ailede bizim malımız vardır, eşimin, benim malım yoktur. O nedenle aile içinde mal paylaşımını şahsi kanaatime göre doğru bulmuyorum" dedi.

Medeni Kanun'daki değişikliğin aile müessesesini maddiyata döktüğünü ve doğru olmadığını kaydeden Şahin, "Buna rağmen, eşi ile mal paylaşımı yapmak isteyen kadınların da arkasındayız. Bu konuda birçok eleştiriler alıyorum. 'Dünyanın bin bir türlü hali var' diye eleştirenler var. Ancak kadınların kadere inanması ve güvenmesi gerek. Ben şahsen notere gidip de böyle bir işlem yaptırmam" diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler