Malatya-Adıyaman sınırında kavga

Adıyaman’a sınır olan Malatya'nın Yeşilyurt ilçesine bağlı Kozluk Mahallesi'ndeki yaylada, yol çalışması yapılan yere gelen Adıyamanlı yaklaşık 100 kişi, bölgenin kendi illerinin sınırında olduğunu ileri sürdü. Sınır yüzünden çıkan kavgada, 5 kişi yaralandı.

Yeşilyurt ilçesinin Kozluk Mahallesi'nde bulunan yaylada, Malatyalılar tarafından yol çalışması başlatıldı. Yaylaya, çalışmalar sırasında dün gelen yaklaşık 100 kişilik Adıyamanlı grup, bölgenin kendi illeri sınırında kaldığını savunup, yol yapımının durdurulmasını istedi. Adıyaman'dan gelen kalabalık, iddiaya göre, yol çalışmalarını yürüten kişilere saldırdı. Sınır yüzünden çıkan kavgada, 5 kişi yaralandı. Olayın ardından Kozluk Mahallesi'nin sakinleri, saldırganlar hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

938daebb30857e67b18f24f06fe77818

Kozluk Mahallesi'nin muhtarı Ali Ercan, yaylada yol yapım çalışması sırasında, Adıyaman'dan gelen kişilerin kendilerine saldırdığını belirterek, şunları söyledi:

"Burada yaylaya yol götürmek için çalışma yapıyoruz. Burası bizim il sınırlarımız içinde ve biz kullanıyoruz. Dün 100 kişilik grup geldi. Burada bizim çobanımıza karışmışlar. Biz konuşmak için geldiğimizde bize de saldırdılar. Eğer bizimse bize versinler, Adıyaman'ınsa onlara versinler. Biz de ona göre davranalım ve bir daha buraya gelmeyelim. Böyle olaylar yaşamak istemiyoruz. Bölgede açılan taş ocağı vardı. Malatya'dan ruhsat verilmedi. Onlar gidip, Adıyaman'da ruhsat aldılar. Kadastro sınırını getirip taş ocağını içine aldılar ve böylece Malatya sınırı, yaklaşık 7 kilometre içeri çekildi. Mesele bundan ibaret."

Olayda kendisiyle birlikte 5 kişinin yaralandığını anlatan muhtar Ercan, saldırganlardan şikayetçi olduklarını söyledi.

Yaylayı yıllardır kendilerinin kullandığını belirten Kozluk Mahallesi'nin sakinleri ise soruna çözüm bulunmasını istedi.

Kaynak: DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 32 yorum
Bence Malatyalılar Adıyamanlıları döver.
@hedefmars_2018 yorumu beğenmeyenler kesin adıyamanlı
Kebap için kavga , tatlı için kavga , lahmacun için kavga , çiğ köfte için kavga bir rahat durun yahu , karnınız tok herhalde ne biçim adamlarsınız.
@hedefmars_2018 bence belli olmaz. hangi tarafta atılacak taş çoksa o taraf kazanır.
SIKINTI ADIYAMANI ZAMANINDA İL YAPANDA
Adıyamanla ne alakası var konunun birilerinin arasında olan meseleyi sen kimsinde bu yorumu yazıyorsun zamanında il yapmalarıymış kuş beyinli seni
@kubilay_sarioglu_1994 SENİN NASIL BEYNE SAHİP OLDUĞUN BELLİ SEN ÖNCE ADIYAMANIN TARİHİNİ Bİ ARAŞTIR ÖYLE KONUŞ ADIYAMAN MALATYANIN İLÇESİYDİ Bİ ZAMANLAR
BU NASIL BİR CEHALET adamlar yol yapıyor adıyamandan bir grup beyin özürlü saldııryor enterasan yaa
@murat_1990_saezs yol paralı mı olacakmış kan ki Adıyaman lar yola neden karşı olsun ki bu işte bir karışıklık var kan ki bu iş burada bitmezzz
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler