HABER

Malatya'da dondurma fabrikasındaki yangın

Dondurma fabrikasında çıkan yangın itfaiye ekiplerinin sabaha kadar süren çalışmaları sonucu söndürüldü - Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Hanifi Acar: - "Gece geç saatlerde söndürülen yangında, soğutma çalışmaları sabaha karşı sona erdi"

Malatya'da dondurma fabrikasında çıkan yangın itfaiye ekiplerinin sabaha kadar süren çalışmaları sonucu söndürüldü.

Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Hanifi Acar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İkinci Organize Sanayi Bölgesi'nde dondurma üretimi yapan fabrikanın deposunda dün henüz belirlenemeyen nedenle çıkan yangına 7 araç ve 35 personelle müdahale ettiklerini kaydetti.

Gece geç saatlerde yangını söndürdüklerini ve soğutma çalışmalarının sabaha karşı sona erdiğini anlatan Acar, "Personelimiz deponun her noktasından yangına müdahale etti. Ateşin söndürülmesinin ardından ekiplerimiz soğutma çalışmalarına başladı. Tamamen söndürülen yangın sonrası 2 itfaiye aracımız ve 5 personelimiz her ihtimale karşı tedbir amaçlı olay yerinde bir süre bekledi." diye konuştu.

Acar, yangında depo kısmının kullanılamaz hale geldiğini ve maddi hasar oluştuğunu kaydederek, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ile Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu'nun da olay yerine gelerek bilgi aldığını sözlerine ekledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön