HABER

Malazgirt Zaferi'nin 931. yıldönümü kutlamaları

MUŞ (İHA) - Muş'un Malazgirt İlçesi'nde, Malazgirt Zaferi'nin 931. yıldönümü kutlamaları için düzenlenecek tören hazırlıkları başladı. İlçeye gezi ve incelemelerde bulunmak için giden Muş Valisi Cengiz Akın, Zafer Anıtı ve Alparslan Anıtı'nda incelemelerde bulunarak Malazgirt Zaferi'nin 931. yıldönümü hazırlıklarının başlatılması için talimat verdi.

26 Ağustos 1071'de Sultan Alparslan'ın önderliğinde kazanılan zaferin ardından Anadolu'ya giren Türkler, zaferin 931. yıldönümü etkinliklerini kutlamaya hazırlanıyor. Malazgirt'te 26 Ağustos'ta yapılacak kutlamalar için çalışmaların başlatılmasını isteyen Vali Cengiz Akın, "Bu yıl Malazgirt Zaferi her yıl olduğu gibi yine coşkulu bir şekilde geçecek. Bu sebeple önceden tören alanında gerekli olan eksikliklerin giderilmesi için kaymakamlığımızca çalışmalar başlatılıyor. Tören alanının eksiksiz olarak hazırlanması için çalışmalar erkenden başlatıldı" dedi.

Malazgirt Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük de yaptığı açıklamada, Alparslan Anıtı'nın etrafında boya ve çevre düzenlemesi yaptıklarını belirtti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön