HABER

Maldonado gidiyor, Appiah geliyor

Appiah Fenerbahçe'ye geri dönüyor. Tottenham'ın geçirdiği testten turp gibi çıkan Appiah Maldonado'nun yerine gelecek...

Appiah krizinde en önemli viraj bugün dönülecek. FIFA Uyuşmazlık Çözüm Kurulu'nun, Sarı-Lacivertli kulübü "Futbol hayatımı bitirdiler" diyerek şikayet eden ve yüklü bir tazminat beklentisi içinde olan Ganalı ile ilgili kararını açıklaması bekleniyor. Appiah Fenerbahçe'yi şikayet ederken, Kanarya da Ganalı'ya dava açmış, dosyaya Appiah'ın sakat olduğu dönemde hakedişlerinin tamamını ödediğine dair belgeleri koymuş ve oyuncunun çağrılara rağmen rehabilitasyon çalışmaları için gelmediğini belgelemişti.

Kadıköy'e geri dönebilir FIFA'nın bugün açıklanacak kararında da Sarı-Lacivertli kulübün en az 5.5 milyon Euro tazminata hak kazanacağı öğrenildi. Peki bu durumda ne olacak? İki ihtimal var. Birincisi, bir süredir Appiah'ı deneyen İngiliz ekibi Tottenham, Ganalı futbolcuyu transfer etmek isterse, FIFA'nın belirlediği cezayı Fenerbahçe'ye ödemek durumunda kalacak. Böylece Kanarya'nın kasasına ciddi bir para girecek. İkincisi ise Maldonado ile yollar ayrılacak, Appiah Fenerbahçe'ye geri dönüp, takımın 8. yabancısı olacak!

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön