Mali polis süsüyle kelepçeli soygun

İSTANBUL (İHA) - Pendik'te bir işyerine gelerek mali polis olduklarını söyleyen soyguncular iş yeri sahibini kelepçeleyip silahla darp ettikten sonra kasadaki paraları alarak kayıplara karıştı.

Edinilen bilgilere göre, bir işyerinin ortağı olan F.T. (62) Pendik'teki bürosunda çalıştığı sırada ofise 3 kişi girdi. Mali Şube Müdürlüğü'nden geldiklerini söyleyen şahıslar birden F.T'nin üzerine çullanarak işadamını yere yatırıp ellerini arkadan kelepçeledi. Gözü dönmüş soyguncular bununla da yetinmeyip, F.T'yi silahla darp ederek kafasından yaraladı. Kasadaki 2 bin 500 YTL ve çek senetleri de alan soyguncular daha sonra işadamının ellerindeki kelepçeyi çıkarıp plakası alınamayan bir araçla uzaklaştılar.

Soygunun şokunu üzerinden atan F.T, hemen polisi arayarak yardım istedi. Olay yerine gelen polis ekipleri ofiste darp edilmiş şekilde buldukları işadamının ifadesine başvurarak, olayla ilgili soruşturma başlattı. İlk ifadesinin ardından detaylı bilgi için karakola götürülen işadamı kendisine yöneltilen soruları cevapladı. Olayın şokunu üzerinden atamadığı gözlenen F.T, "Aynen polis gibi davrandılar ve kelepçe taktılar. 2 bin 500 YTL civarında para aldılar. Çek ve senetleri de aldılar.

Kendilerine kimlik sorma fırsatı olmadan duvara yaslayıp ellerimi kıvırdılar" diye konuştu. İşadamı F.T'nin suratındaki darp izleri dikkat çekerken, aynı binada çalışan Dilek Yiğit ise "Burası bir fabrikanın irtibat bürosu diye biliyoruz, kendilerini mali polis diye tanıtan soyguncular, kelepçe takıp silahla darp ederek paraları alıp kaçmışlar" diye konuştu. İşadamı F.T. detaylı ifadesine başvurulmak için karakola götürüldü.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler