HABER

Maliye bakanlığı Vergi Müfettiş Yardımcılığı sınav tarihleri belli oldu. Vergi Müfettiş Yardımcılığı sınav bilgileri...

Maliye Bakanlığı tarafından duyurulan Vergi Müfettiş Yardımcılığı sınavının tarihleri belli oldu. İşte Vergi Müfettiş Yardımcılığı başvuru formu ve sınav bilgileri...

Maliye bakanlığı Vergi Müfettiş Yardımcılığı sınav tarihleri belli oldu. Vergi Müfettiş Yardımcılığı sınav bilgileri...

Maliye Bakanlığı tarafından düzenlenen ve adayların merakla beklediği Vergi Müfettiş Yardımcılığı giriş sınavı duyurusu nihayet yapıldı. Maliye Bakanlığı Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı tarafından yapılacak Vergi Müfettiş Yardımcılığı 03-04 Haziran 2017 tarihlerinde gerçekleşecek. Sınava başvuruda bulunan ve başvuru sonuçlarını merak eden adaylar, Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı'nın resmi sitesinde yer alan bilgilerden şahsi başvurularını ve son durumlarını görebilecek.

VERGİ MÜFETTİŞ YARDIMCILIĞI GİRİŞ SINAVI DUYURUSU

SINAV BAŞVURU DOKÜMANI

SINAV BAŞVURU FORMU

SINAV ŞEKLİ VE SINAV KONULARI:

- Vergi Müfettiş Yardımcılığı Giriş Sınavı yazılı ve sözlü olarak yapılır. Sınav konuları aşağıdaki gibidir:

MALİYE: Maliye Teorisi ve Maliye Politikası, Vergi Teorisi ve Türk Vergi Sistemi, Kamu Maliyesi.

İKTİSAT: Mikro ve Makro İktisat, İktisadi Düşünceler Tarihi, Para Teorisi ve Politikası, Türkiye Ekonomisi, Uluslararası İktisat ve İktisadi Kuruluşlar.

HUKUK: Anayasa Hukuku, İdare Hukukunun Genel Esasları ve İdari Yargı, Ceza Hukuku ve Ceza Muhakemeleri Usulünün Genel Esasları, Medeni Hukuk (Aile Hukuku ve Miras Hukuku hariç), Borçlar Hukuku, Ticaret Hukuku (Deniz Ticareti ve Sigorta Hukuku hariç).

MUHASEBE: Genel Muhasebe, Şirketler Muhasebesi, Maliyet Muhasebesi, Mali Tablolar Analizi.

Geri Dön