Maltepe oy sayımında son durum! Kaç sandık kaldı? Oy sayımı ne zaman bitecek?

İstanbul seçim sonuçlarıyla ilgili belirsizlik sürerken, tüm gözler Maltepe'deki oy sayımına çevrildi. Bugün sabah itibariyle kalan sandıklardaki oyların sayımına yeniden başlandı. Öte yandan AK Parti ve MHP'nin dün gece yaptığı itirazla ilgili İlçe Seçim Kurulu'nda yeni bir karar alındı ve kurul sayısı 2'den 6'ya çıkarıldı.

Maltepe oy sayımında son durum! Kaç sandık kaldı? Oy sayımı ne zaman bitecek?

İstanbul Maltepe'de dün akşam saatlerinde ara verilen oy sayımı bugün sabah saatlerinde yeniden başladı.

YSK, dün Maltepe ilçe seçim kurullarının, tüm oy sayımlarının iptali yönündeki kararını kaldırmıştı. Bu kararın ardından yeniden başlayan sayımda 1089 sandıktan dün 967'sinde sayım tamamlandı.

112 SANDIK KALDI

Bugün ise kalan 122 sandıktaki oyların sayımı yapılmaya başlanırken, saat 15:30 itibariyle sayılmayan 78 sandığın kaldığı belirtildi.

KURUL SAYISI ARTTI

Dün Maltepe İlçe Seçim Kurulu'na yeni sayım kurulu oluşturma yetkisi de verilmiş ve CHP ilave sayım terminali oluşturmak için başvurmuştu. AK Parti ve MHP'nin ilave terminal açılmasına itiraz etmesinin ardından İlçe Seçim Kurulu bugün yeni bir karar aldı.

İlçe Seçim Kurulu'nun aldığı kararla birlikte kurul sayısı 2'den 6'ya çıkartıldı.

Alınan kararın ardından sayımın gün içerisinde tamamlanması bekleniyor.

SON DURUMA GÖRE OY FARKI YAKLAŞIK 13 BİN

Son duruma göre ise İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yarışında CHP adayı Ekrem İmamoğlu, AK Parti adayı Binali Yıldırım’ın yaklaşık 13 bin oy önünde bulunuyor.